Näin se vain menee et sillei hei!
Nyt saa huutaa!
Nyt saa huutaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Missäs päin maailmaa herra Klapilahje nykyään vaikuttaa?
Läsähtikö talikko persposkiin?
Teppo on Stadin kundi eli Stadissa vaikuttaa et sillei hei! Tai ei varsinaisesti vaikuta, sillä Stadin viemärimulkku on edelleen eronnut yhteiskunnasta hei!
Teppo on aikuistunut ja on ihan normaalissa kokopäivätyössä. Teppo on 30v ja lähestyy kovaa vauhtia keski-ikää. Teppo ei ole enää oravanpyörästä eronnut vapaaherra, vaan pankin kanssa asuntolainan maksusopimuksen espoolaisesta omakotitalosta tehnyt toimistotyöntekijä. Teppo ajaa joka päivä farmarillaan töihin Espoosta Stadiin. Tepon aivotoiminta kulkee tätä nykyä perheasioissa, työssä ja normaalissa työpaikan small talkissa. Teppo on kaavautunut, joten enää ei tulla näkemään Tepon nerokkaita huumoripläjäyksiä, jotka syntyivät aamuyöstä Tepon päässä. Tepon ainut kontribuutio on avauksen kaltaista johtuen kaavoihin kangistumisesta.
Lahden 45v elämäntapaintiaanin huumoriin voimme toki luottaa jatkossakin. Vaikka Kyöstillä on välillä pieniä tantrumeja ja irtiottoja palstasta, niin viimeistään kännipäissään Kyösti palaa nokkelien sutkautusten kanssa palstalle. Kyösti sutkauttelee melkein yhtä taidokkaasti kuin Upi Martikainen (nulikat eivät luultavasti muista Upia)
tepi paljon olet about vedonlyönnillä tienannut
viis mulkkua samaan aikaan ollut uunissa
Teppo mietti hetken eikä osaa sanoa kovin tarkkaa summaa. Välillisesti on joka tapauksessa tullut yli kymmenkertainen määrä erinäisten sijoitusten kautta et sillei hei! Stadin kundi aloitti sijoittelun ja investoinnin jo lähtien ekoista kunnon voitoista.
Suhteellisesti pienillä panoksilla ja isoin voitoin tässä on menty. Kehityskäyrä on ollut nouseva kaiken aikaa (ainakin lähes). 100k - milli vuositasolla (2006-2014) aivan varmasti hei!
kovia summia laita pari tipsiä vielä voitolliseen pelaamiseen, yksihän löytyy jo otsikosta, montaa sarjaa pelaat, pelaatko liveä, pelaatko nettipokeria
Jälkivetoja pelaan pöytälipastoon.
Tässähän meinaa ihan nauruun tukehtua, kehityskäyrä nouseva, hah hah haaaah.
Johan Teppo vitsin murjaisit aamuyöstä, et hei.
Ruma poika imehän munnoo! Senhän sä vain osaat! Rahanteosta et tiedä yhtikäs mittää!