Ovatko kaikki oikeita ?

Lucifer.kö?

Iso kirja kertoo että ite ppaholainen tekeytyy valkeuden enkeliksi ja ilmestyy ihmisille enkelinä ? On merkillistä että kun saadaan kuvattua jokin valkoinen ilmestys niin aina kerrotaan että se oli enkeli. Sen sijaan pitäisikin kertoa näin. Henkilö kuvasi valkoisen olennon kamerallaan. Mutta ei tiedetä onko se Lusifer vai eikö se ole ?
Nuo enkeleiksi väitetyt kuvat saattavatkin olla..Ite Lucifer.

11

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkkailun alla

      Aivan oikein,mutta miljoonat eivät siihen usko.Eivät edes myönnä demonien olemassaoloa.Raamattu on hyvin selvä asiasta.Siellä on varoituksia saa-ta-nan metkuista.Tuossa oikealla ruutuni laidassa on varoittava esimerkki." Free Downloadable videos ",about bible profecies ".Ne kaikki ovat kirkollisten tuottamia,joten on oltava kovin varovaisia niitä katsellessa.Jos ne pitävät yhtä raamatun kanssa, niin ne on helppo tarkistaa, jos eivät niin poista ne kiireesti.

    • Usko Jeesukseen

      Sat a n a ajaa pahuutta ja raamatun asioiden vastaisuutta.Mikäli ryhdyt vähättelemään raamatun sanaa olet valinnut helvetin tien ja rakkautta ei sydämesi pysty kantamaan
      vaan pahuutta ja ilkeilyä.Sinulla on valittavana vain hyvä tai paha ,se herra tulee sinua noutamaan kumpi omaksensa ottaa ,kun viime henkäyksesi lyö ja pah o lainen tulee
      vähän aikaisemmin ,koska on tuhanten juonten mestari.Ottamalla eläimen hahmon lusi fer tulee sänkysi viereen ilkkumaan ja sen olet silloin ansainnut.

    • antihihhuli

      Nimimerkki "Usko Jeesukseen" osoitti taas hienosti millaista roskaväkeä uskovaiset ovat. Pelotellaan ihmisiä yliluonnollisilla kauheuksilla jotta voitaisiin vaikuttaa niiden mielipiteisiin.

      Miten te eroatte ISIksestä? Ette juuri mitenkään. Jos teillä olisi vielä valtaa ja voimaa ja rohkeutta niin tekin tappaisitte vääräuskoisia aivan kuin sivistymättömämmät kolleeganne lähi-idässä.

      Muisteletteko koskaan vanhoja hyviä aikoja? Kuten ristiretkiä, inkvisitiota tai noitavainoja? Sillon kun tekin uskalsitte muutakin kuin sanallisesti pelotella.

      Hävetkää hihhulit.

      ps. mitään enkeleitä tai demoneita ei ole olemassa. Jos väität että on, ole hyvä ja todista roskapuheesi tai vaikene.

    • Te käärmeen sikiöt

      "Ovatko kaikki oikeita ?"

      Ovatkohan kaikki lauseet teidän isossa kirjassanne oikeita? Ainakin siellä on kaksi erilaista luomiskertomusta, joten kaikki lauseet eivät siellä voi olla oikeita. Paljon mahdollista, että joku on vähän houraillut, ja te levitätte ympäristöön hourailijan pelkoja, joista on tullut teidän pelkojanne, vuosisadasta toiseen.

      Jos enkeleitä on olemassa, eivät ne voi tehdä työtään ihmisten parissa rauhassa, kun te olette pelotelleet ihmiset näkemään piruja siellä paitsi siellä missä on pirullisuutta, myös siellä missä on valkeutta, valoa, rakkautta ja lämpöä. Siis näkyy mitä tahansa, niin pirupirupirupirupiru. Pitäisitte edes turpanne kiinni, niin tällä planeetalla olisi parempi elämä.

      Lisäksi, hedelmistään puu tunnetaan. Hyvä puhuu hyvyytensä varastosta hyvää, ja paha puhuu pahuutensa varastosta vain pahaa, koska muuta hänellä ei enää ole. Ryhtyisitte tekin käärmeen sikiöt ajattelemaan joskus hyvää.

    • antihihhuli

      Sikiöllekkin tiedoksi: ei niitä enkeleitä ole olemassa sen paremmin kuin jahveakaan.

      • Sikiö

        Kiitos tiedosta. Mistä muuten tiedät? Todisteet näkyville väitteen esittämisen myötä samalla, tietysti.


    • ooooooooo

      Jos oikein pinnistät, saatat tajuta että todistustaakka on sillä, joka väittää että jotain on olemassa.

      • Mietipäs nyt vähän

        Jos oikein pinnistät, huomaat, että sinä olet ainoa joka on väittänyt jotakin ("ei niitä enkeleitä ole olemassa"). Kysymys: voiko sillä mitenkään olla todistustaakkaa, joka ei ole tehnyt väitteitä? Jos ei, kellä silloin pakostikin on todistustaakka? Voisiko se eeeeeehkä olla se, joka teki väitteen?


    • trjnytrmyn

      Huomaa että et ole kouluja pahemmin käynyt.

    • trjnytrmyn

      ite selvitin pruskoulun puhteesti läpi

      • trjnytrmyn

        aneeksi, tossa tulis siis oinovrihe. puhhtasti läpisin siis perskolun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1474
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1425
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1125
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1071
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      746
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      701
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      131
      635
    8. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      572
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      370
      568
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe