Sotaministeri sooloilee

1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Muuttuuko Länsi-Uusimaa miehitystilanteessa osaksi Segodnja Rossii yhtiötä?

Äänestä
  • Kyl muuttuu!

    Äänestä

Haglund on sairastunut sotilaiden jakomielitautiin että vihollisia ja vakoilijoita on joka paikassa.

Sivareita ei pitäisi päästää työskentelemään ammattisotilaiden kanssa. Ne eivät tiedä kuinka sairaita ammattisotilaat ovat jolloin se tauti tarttuu.

Äänestä
  • Joo tai sitten Haglundi vaan näyttelee että saisi kunnioitusta sotilailta puolustusministerinä.

    Äänestä

  • Sivarit toimivat erinomaisen hyvin ammattisotilaiden kanssa!

    Ammattisotilaat ovat liadasta laitaan järkimiehiä eikä sitä asiaa himmennä Moskovan Tiltun kirkuminen!

    Äänestä

Onneksi ei ole viinaan menevä kaveri. Toi luonne kun tosiaan on vähän sellainen, että kunnon baarireissun jäljiltä voisi olla sota julistettu venäjälle, norjalle, virolle, ruotsille ja vahingossa ehkä suomelle itselleenkin..

Se on ihan huvä asia, että ihmisen päässä on ajatuksia. Mutta hyvää olisi myös pohtia, mitkä niistä kannattaa puheeksi muuntaa. Se kuuluisa "yön yli nukkuminen" on oikeasti monasti ihan hyvä idea.

Äänestä
  • Muuten hyvä, mutta Suomen kohdalla ei sotia julistele yksittäinen ministeri!

    Haglund on toiminut virassaan jämäkästi ja viisaasti ja SE jurppii venäläismielistä Moskovan Tiltua!

    Äänestä

  • Venäjän ääni? kirjoitti:

    Muuten hyvä, mutta Suomen kohdalla ei sotia julistele yksittäinen ministeri!

    Haglund on toiminut virassaan jämäkästi ja viisaasti ja SE jurppii venäläismielistä Moskovan Tiltua!

    Jämäkästi päin helvettiä. Onhan se yksi tapa ja jotkut tykkää siitä.
    Ruotsalainen kollega tyrmäsi puolustusliittovisiot heti tuoreeltaan. Hyvä että edes ulkomailta viisaammat toppuuttelee kun kotimaassa ei meinaa m.unaa eikä tolkkua löytyä keneltäkään.

    Äänestä

  • Suomi-Mies kirjoitti:

    Jämäkästi päin helvettiä. Onhan se yksi tapa ja jotkut tykkää siitä.
    Ruotsalainen kollega tyrmäsi puolustusliittovisiot heti tuoreeltaan. Hyvä että edes ulkomailta viisaammat toppuuttelee kun kotimaassa ei meinaa m.unaa eikä tolkkua löytyä keneltäkään.

    Tykkää mistä? Ei tässä kukaan ole sellaista sanonut.

    Mielestäni olisi oikein hyvä, jos Suomi ja Ruotsi tekisivät yhteistyötä vaikkapa asehankinnoissa ym:ssa, mutta Ruotsin ei missään tapauksessa kannata liittoutua sotilaallisesti Suomen kanssa, jolla on paljon uhanalaisempi asema. Lisäksi Ruotsilta puuttuvat maavoimat.

    Kovin käyt kuumana turhan asian takia?

    Äänestä

Haglund on joululomalla - se on käskenyt puoluetoverinsa UPI:n Salonius-Pasternakan mediaan natottamaan sillä aikaa.

Äänestä

Sotaministeri on vähän aikaa hiljaista poikaa kun Naton isäntämaa armeijassa joku Usan musta Nato kersantti sitoo Hakin ja ottaa takaa päin huutaen Hakin korvaan Baaack to the USSR

Äänestä

Haglund veti taas kovan jätkän roolia maanpuolustuskurssin avajaisissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


he hee kirjoitti:

Rauhoitu vähän, Calle!


http://www.lansi-uusimaa.fi/blogi/255352-sotaministeri-sooloilee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu