mulle tuli pari viestiä tästä osoitteesta: [email protected]>
Toisessa oli joku linkki jota en avannut ja toisessa mun osoite. Olis mielenkiintoista tietää onko ne lähettänyt tuo vai käyttääkö Arhippa senkin nimeä surutta? Paskiainen kun lähetti jo illalla sovinnollisempia viestejä ennenkuin bännäsin sen. En millään jaksa uskoa että sekin valvoisi kaikki yöt; siellä uhkailtiin kolmannella maailmansodalla meidän talon asukkaita Hönölä-palstalla.
Pahempaa kuin olla mielisairaan vainoama on vain olla KAHDEN mielisairaan vainoama.
Olis mielenkiintoista tietää
12
67
Vastaukset
- mpaa
Toteuttiko se uhkauksensa vai oliko se taas kännissä
- Dont worry!!
Kyllä se Dynaaminen Duo kohta taas vaikenee ihan viranomaisten toimesta.
Ilmassa on käräjäkivien tuoksua ja vapaudenmenetyksiä herroille "petohunttereille". - löylykuuppa
Mutta ei se tunnu niin pahalta, kun on itsekin mielisairas.
- Ne kaksi pedarifania
kilpailevat kuulemma joka päivä siitä, kumpi on enemmän mielisairas.
Espoolainen johtaa vielä yhden "murhayrityksen" verran :)
Tuo toinen pippeliään mm. netissä esittelevä nettiaktivisti nokitti kuulemma yhdellä
"alienin kaappausyrityksellä" sen omalta takapihalta :)
On ne aika poikia!
Kivat lapsuudet ollu kuulemma molemmilla :)
Nyt sitten yhteiskunta maksaa siitä, ettei -60 ja -70 luvuilla ooikein ollut minkäänlaista lastensuojelua- mpaa
Uskalsiko lähteä liikkeelle vai jäikö kotiin löylykauhansa kanssa
- mä vaan
Lähetti aikaisemmin viestiä että on parin kilometrin päässä ja tunnin päästä täällä. Jänisti sitten kuitenkin. Muokkasin sen jälkeen vähän sitä blogia. En viittiny sinne kirjoittaa mutta kysyn nyt täällä: siinä facebook-kuvassa missä on lastensa kanssa ne näyttää olevan jossain leikkihuoneessa. Tapaakohan niitä vain valvotusti, sekin??
- olen ihminen
Ylläpitäjä valehtelee sivuillaan että asialla olivat poliisit :)
- tommoIalainen
olen ihminen kirjoitti:
Ylläpitäjä valehtelee sivuillaan että asialla olivat poliisit :)
Mitäpä sitä kiertelemään.
Poliisi soitti, ja oli oikein ystävällisen kuuloinen.
Yhteisymmärryksessä päädyimme siihen, että poistan sen alaikäistä poikaa solvaavan kirjoituksen pätkän. - iutrefg
tommoIalainen kirjoitti:
Mitäpä sitä kiertelemään.
Poliisi soitti, ja oli oikein ystävällisen kuuloinen.
Yhteisymmärryksessä päädyimme siihen, että poistan sen alaikäistä poikaa solvaavan kirjoituksen pätkän.Eikös se lehtijuttu ollut ihan julkinen artikkeli ja siihen linkittäminen ei ole mikään rikos
- Mä vaan
Täytyy ymmärtää että Arhippa on vihainen. Olen aiheuttanut ehkä vahinkoa niiden liiketoiminnalle...Ehkä piankin tulee kanne liiketoiminnan haittaamisesta?
Jos poliisi on johonkin yhteyttä ottanut niin ei ainakaan muhun. Niin, tietääkö kukaan saako Mikko tavata lapsiaan muuten kuin valvotusti?
Ja voiko joku sanoa miten on mahdollista että toinen pystyy käyttämään mun rekisteröimää nimimerkkiä (mm. tässä ketjussa). Ainoa ero rekisteröityyn on että väri aidossa on sininen.- CustomControl
Vaikuttaa siltä, että joku naapurisi on kaapannut sinun WLAN-routterin tai jos sinulla ei sellaista ole, niin kaappaus on tehty haittaohjelmalla, joka on ujutettu sinun tietokoneeseen.
Joku, joka asuu noin 50 metrin säteellä sinun asunnosta.
- minä vaan
On meillä wlan, mutta vaikea uskoa että nämä vanhukset täällä osaisi mitään sellaista. Varmaankin haittaohjelma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941335- 1581218
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos60897Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27852Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829