Ei vittu kiinnosta työnteko

höyhä.

Jollei siitä saa hyvää palkkaa. Ahdistaa ne vitun orjatyöt joihin työkkärin rotat yrittää mua saada. Tulee helvetin kova ahdistus kun tietää että jos on ahkera niin ei saa palkkaa eikä kiitosta ikinä. Ei vaan kiinnosta eikä ole motivaatiota ilmaistyö enää koska tein sitä jo 10 vuotta kaikenlaisia harjotteluita monessa paikassa. Minä en vaan hyödy siitä mitään kun muut saa palkkaa vaikka eivät olisi yhtä ahkeria, olen sen monesti nähnyt.

6

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • djlifjbd St lnbf

      No Suomi on siitä kiva maa ettei täällä oo pakko tehdä töitä

    • Ole hyvä ja

      Mene töihin, aikuinen ihminen!11111

      • Olen hyvä ja meen

        Minulla itselläkin alkavat TYP työt jo perjantaiaamuna :)))))) !!!11111111!!


    • Minä olen ajankulukseni välillä tehnyt työharjoitteluita mielenkiintoisissa paikoissa. Olen ehdottanut paria kolmea paikkaa ja jonkun niistä sitten saanut.

    • jos niin jos
      • kova kommari

        Eli työttömänä enää kaikkein laiskimmat ja tyhmimmät. Eiköhän nekin sieltä luolan periltä ulos ajeta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2254
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1008
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      962
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      863
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe