http://kaaoszine.fi/amoral-hemmottelee-fanejaan/
Burn on äänitetty jo "Fallen Leaves & Dead Sparrows" - albumin äänityssessioissa 2013, mutta se julkaistiin vasta nyt.
Sitä voi kuunnella Youtubessa, Spotifyssa ja myös ladata itselleen iTunesista
http://open.spotify.com/track/31I9QtrVjtGr6YgknP0hBM
https://www.youtube.com/watch?v=hqrmJamNyWY
https://itunes.apple.com/us/album/burn-single/id95270648
Mitä tykkäät?
Amoralin BURN cover
16
170
Vastaukset
- osuma tuli
Amoralin onnistunein coveri ylivoimaisesti ja Arin ääntä on osattu hyödyntää juuri oikealla tavalla. Todella nautinnollista kuultavaa vaikka the curesta en välitäkään.
Toivottavasti menee keikkasettiin. - pojat osaa
kyllä pidin,erittäin mielenkiintoinen!
- cool
ihan ok. Vokaalit oli cool mutta vähän oudon poukkolehtivat miksauksen takia. Paras Amoralin coveri on edelleen Dig Up Her Bones, kirkkaasti.
- jep jep
Toi vois olla ihan ok mieslaulajan esittämänä.
https://www.youtube.com/watch?v=B_CiNodIy3Y - burnburnburnburn
Miksi Marco Hietala häärää kokoajan vokaalituottajana? Onko niin, että Ari tarvitsee ekstra-apua ja tukea saadakseen jonkun säällisen otteen biiseihin? Omat ideat täysin kortilla? Tavallainen tuotanto ei riitä?
- korjaus
Toi biisihän on äänitetty samaan aikaan muun levyn kanssa, silloin kun Marco toimi vokaalien tuottajana. Hän on siis tuottanut Amoralin vokaalit vain kerran, ei koko ajan :)
- moneymoneymoney
Marcohan haluaa vaan ansaita lisää rahaa tästäkin. Ei Ari ja Amoral häntä tarvitsisi. Ari on älykäs ja lahjakas luontainen loistava tulkitsija ja Ben nerokas säveltäjä ja tuottaja, joten pärjäävät hienosti omin voiminkin.
- hhhhhaaaaa
moneymoneymoney kirjoitti:
Marcohan haluaa vaan ansaita lisää rahaa tästäkin. Ei Ari ja Amoral häntä tarvitsisi. Ari on älykäs ja lahjakas luontainen loistava tulkitsija ja Ben nerokas säveltäjä ja tuottaja, joten pärjäävät hienosti omin voiminkin.
Ai pakollako se Marco on onnistunuit itsensä vokaalituottajaksi tunkemaan ja Ben tyhmänä suostunut kun artisiti maksaa?
En usko. Eiköhän Beb ole katsonut, että ei saa Arista parasta irti ja apuja tarvitaan että tarvittavaa rotia tulkintoihin saadaan. - kouhkaaja
hhhhhaaaaa kirjoitti:
Ai pakollako se Marco on onnistunuit itsensä vokaalituottajaksi tunkemaan ja Ben tyhmänä suostunut kun artisiti maksaa?
En usko. Eiköhän Beb ole katsonut, että ei saa Arista parasta irti ja apuja tarvitaan että tarvittavaa rotia tulkintoihin saadaan.no rauhotuhan nyt vähän,älä nyt kateutees tukehu!!!
- hyvää työtä
kouhkaaja kirjoitti:
no rauhotuhan nyt vähän,älä nyt kateutees tukehu!!!
Ari ja Marco on ollut kauan ystäviä ja ovat jo kauan puhuneet, että Marco äänittelisi Arin vokaaleja. En näe mikä ongelma tässä on. Kaikki on vaan plussaa Amoralille. Ja niin kuin jo aiemmin mainittiinkin, Marco oli ensimmäistä kertaa vokaalituottajana.
- Toivon todella
hhhhhaaaaa kirjoitti:
Ai pakollako se Marco on onnistunuit itsensä vokaalituottajaksi tunkemaan ja Ben tyhmänä suostunut kun artisiti maksaa?
En usko. Eiköhän Beb ole katsonut, että ei saa Arista parasta irti ja apuja tarvitaan että tarvittavaa rotia tulkintoihin saadaan.Amoral voisi kyllä käyttää jotain ulkopuolista huipputuottajaa (ei siis Marcoa eikä Beniä) sekä instrumenteissa että vokaaleissa, silloin vasta taivas aukenisi :)
- uusituottaja
hhhhhaaaaa kirjoitti:
Ai pakollako se Marco on onnistunuit itsensä vokaalituottajaksi tunkemaan ja Ben tyhmänä suostunut kun artisiti maksaa?
En usko. Eiköhän Beb ole katsonut, että ei saa Arista parasta irti ja apuja tarvitaan että tarvittavaa rotia tulkintoihin saadaan.Kuka on Beb?
- pian,pian,pian...
nyt sitten jännityksellä ootellaan,mitä ylläreitä Amoraalilta tulee uuden vuoden kunniaksi!!
- the cure fani
burn soi 24/7
- Burn
Arin ääntä tuskin tunnistaa, mutta mahtava kappale on https://www.youtube.com/watch?v=hqrmJamNyWY
- äänimuuttuu
Tuossa kuulee hyvin Arin äänen kehityksen, miten se on muuttunut tummemmaksi ja sointi on parantunut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa754169Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen212341Elokapinan mielenosoitussarja alkaa
Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,4482009Eipäs sitten ryypätä kesälomalla
Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo1651881Pysyä yhdessä vai ei
En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p931214- 1081196
Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m2361135Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘33977En halua sua enää
joten ihan turhaan tulet "esiintymään" mun näkö- ja kuulopiiriin. Ärsyttää vain kun omat tekemiset häiriintyy, kun en ha37854Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa
Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina174810