Joo, Nylon Beatille on tehnyt joitain ihan hyviäkin muttä nykyiset ovat ihan hirveetä skeidaa. Tekikö se noita neljä tunnissa?
Asikaisen biisit
6
1145
Vastaukset
- KatsojA
Joo, karseata tavaraa. Eipä se kyllä Gimmelilleään mitään helmiä tehnyt, esim. Etsit MUIJAA seuraavaa, voi hyvää päivää... Onko ihme, että tytsät lopetti - jos ei muutenkaan ihan kemiat keskenään ja julkisuuden kanssa toimineet ja sitten vielä pistetään laulamaan moista skeidaa... Saapas nähdä, kuinka kauan nämä nykyiset "bändit" jaksavat?
- Jooo
Gimmel ei koskaan oppinut esittämään biisejään. Live-esiintymiset oli aivan luokattomia. Se ensimmäinen keikka meni aika huonosti, mutt mietin vaan, ett ehkä ne siitä kehittyy. Vaan eipä ihan suoraan sanottuna kehittyny. Lähestulkoon yhtä luokattomia esityksiä oli nää viimeisetkin!
Itsekkin vaistosin, ett ne ei olleet ehkä ihan sisäistäneet näitä biisejään. Keikalla täytyis olla sataprosenttisesti mukana ja eläytyä kappaleisiin, jotta jotain erikoista välittys yleisölle! Tuntu vaan, niinku tytöt miettis lavallakin päässään, ett meneeks nää biisit nyt oikeen ja mihinkäs suuntaan tässä kohdin piti heiluttaa kättään. Ei se sillain toimi!
- Enya
Miksi kirjoittaa hyviä kappaleita täydellisen laulutaidottomille ihmisille? Suurin osahan noista kahden bändin jäsenistä ei edes pysynyt näiden yksinkertaisten biisien nuotissa.
- kamaa
noi biisit ei todellakaan oo hyviä !!! täyttä paskaa ! ja sitäpaitsi muilta kopioituja biisejä. asikainen on varas.
- fgdg
täyttä paskaa asikaisen tóuhut- kyllä.
- mikkeli
Tyypeiltä kyllä laulaminen luonnistuu, varsinki Arilta, mutta Asikainen ei todellakaan osaa tehä biisejä! Ne biisit on siis todella syvältä. Varsinki jätkien Jee Jee Jee...ei mitään tolkkua. Kuulostaa todellaki siltä, et se on koittanu rikkoa ennätystä, "kuinka monta biisiä pystyy väsäämään tunnissa"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646267
- 635649
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284645- 583926
- 143825
- 323239
- 693031
- 592866
- 762647
- 471970