erossa omaisuuden arviointi

JVLO

onko kenellekään tullut vastaan sitä kun eron jälkeen mennään pesän selvittäjälle asti niin esim.kiinteistöistä voit saada aivan käsittämättömiä hinta-arvioita. Varsinkin jos sattuu niin että vastapuolen ex-appiukko sattuu kuulumaan paikalliseen vapaamuurari loosiin.esim.Op-kiinteistökeskuksen arviointi.Noin 500 metrin päässä tontti 80.000.- tuhatta.Vastaava isompi tontti op-kiinteistökeskuksen mukaan tosiaan vain noin 500 metrin päässä 2500.- Molemmat rantatontteja.Samaan aikaan kyseinen toimisto myi pienempää tonttia ranta näkymällä.(ei siis ranta tonttia) noin kilometrin päästä 55.000 tuhannella ja kyseessä on edelleeen tämä sama OP-Huoneistokeskuksen arvioija joka on myös kuulemma jollakin tapaa kyseisen alueen asiantuntija.
Jatkoa seuraa tilanteen mukaan ja ehkä tarkennuksia aivan henkilöihin asti.

6

313

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pekko5

      Ja varmastikin tässä on kaikki faktat ko. tontista..
      Asiasta mitään ymmärtämättä tulee mieleen josko niissä tonteista jotain pientä eroa on tai arvot ymmärretty hieman pieleen..

    • pitääkö rautalangast

      Aloittaja vastasi itse täydellisesti omaan kysymykseensä. Tässä vielä vastaus: Vapaamuurarit

    • Kamat jakoon

      Vaadi puolueeton pesän selvittäjä puolueeton ( joku toinenkin välittäjä) arvioitsija omaisuudelle. OP:ssa valitettavasti kusetus yleistä.

    • lex.

      Hanki itelles kunnon juristi.

    • karatepeter

      Käännä summat itsellesi edulliseksi. Eli ota osuutesi rahana vastapuolelta jos arviot on poskettomia.

    • Näitä on nähty

      kyl tämä on tuttu kuvio porissa,pienet piirit ja muissakin asioissa paljon näitä hyvä veli systeemejä olis hyvä jos jostain löytyis kerrankin sellanen pelkäämätön toimittaja tai vastaava joka uskaltais alkaa perkaamaan näitä juttuja.Voi olla et heti pian kuitenkin lahjottas oleen vaan hiljaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      272
      1091
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      890
    3. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      233
      876
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      831
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      87
      744
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      69
      732
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      103
      636
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      541
    10. Nyt kyllä nainen otetaan tosissaan

      ja tutustutaan kunnolla toisiimme. Ei silleen luulojen tai juorujen perusteella, vaan kuunnellen toisiamme kiirehtimättä
      Ikävä
      25
      429
    Aihe