Ainakin ilta-lehti kehuessaan jokereita sitä muistaa jatkuvasti muistutaa. Jos khl, eli venäjän mestaruus liiga on maailman toiseksi kovin, miksi asiaa täytyy jatkuvasti puolustella, kertomalla joka jokereita koskevassa jutussa erikseen että sarja on maailman toiseksi kovin.
Eihän kukaan, varsinkaan mikään lehti koko ajan erikseen jankuta että nhl on maailman kovin sarja.
Ei sitä tarvitse kenenkään erikseen puolustella. Se on jokaiselle itsestään selvyys.
Itsestään selviä asioita harvemmin tarvitsee erikseen puolustella.
Näin ei tunnu khllän kohdalla olevan.
Parhaillaan pelataan maailman vanhinta ja erittäin arvostettua kusuturnausta spengler cupia.
Siellä pelataan maailman parasta jääkiekkoa tähän aikaan vuodesta.
Khllästä mukana on myös jokerit, joka on ollut täysi vastaan tulija turnauksessa.
Kolme peliä, kolme tappiota. Sama kohtalo oli myös toisella khl seuralla medvedcak zakrebilla. Kolme peliä kolme tappiota.
Turnauksessa jyräävät sveitsiläis seurat ja sveitsissä pelaavat pelaajat.
Oli miten oli. Yksi asia ainakin on varmaa. Turnauksen jälkeen ilta lehden ja muiden jokereiden ja khllän ystävien, täytyy sarjan hyvyyttä puolustella entistä enemmän.
ONKO KHL MAAILMAM TOISEKSI KOVIN LIIGA?
3
150
Vastaukset
- Kaarlo Kiekko
Iltalehden mukaan jokerit kohtaa pelottavia vastustajia päivästä toiseen. Yksi niistä
"pelottavista" venäläis joukkueista UFA on parhaillaan ottamassa turpaan sveitsiläis seura davosilta.
Turnauksessa "pelottava" UFA onnistui voittamaan yhden ottelun. Se voitti toisen venäjän sarjan kummajaisen medvedzag zagrebin, joukkueen joka ei varmasti menestyisi edes kotoisessa liigassamme.
"Pelottava" UFA sai myös selkään Geneve Serveteltä, sveitsiläiset olivat pelillisesti noin valovuoden venäläisiä edellä.
On ikävä asia jos khl seurat jotakin pelottavat. Sveitsissä niitä ainakaan ei pelännyt kukaan.
Oli miten oli Spenler cup 2014 oli lännen voitto. - joojoooo677
Ihan sama mikä joukkue KHL.stä lähtis NHL liigaan joka on ainut ammattilaisliiga ni sais korkeintaan 15voittoa nhl:ssä. Kotoisen paras jengi kuka se nyt onkaan, kärpät vai joku muu ois myös selvästi nhl:ssä runkosarjan viimeinen. Jos KHL:ssä on kovimmat palkat ni ei se tee siitä liigasta parasta tai toisiksi parasta, khl:ssä on vauhtia mutta ei taklauksia ja muutenkin siellä ei ole kun pari jengiä jotka vuodesta toiseen hallitsee sitä rupu rupla liigaa.
- Ryssätkaakkoon
Ryssien liiga
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514545Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1282978Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741720Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551314
- 931225
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075