Hutera elämäntilanne

miehen arkea

Tätä on jo jatkunut vuosia. Luulin jo ettei tästä tule mitään, mutta voi sitä näinkin elää. Pitää olla vaan tyytyväinen mitä on. Ero vei lähes kaiken.
Ex vaimoni miehensä kanssa näkyy usein ajelevan tämän alueen kautta. Ei ole varmaan ainoa kerta kun ns.vieras mies tulee taloon. He pilkkasivat minua kuulteni omassa kahvipöydässäni.
Katkaisin välini mieheen, muija lähti hänen mukaansa.

Yritän sinnitellä mökissäni vielä muutaman vuoden. Toivoa lottovoittoa, että voisin palkata tähän vakituisen taloudenhoitajan. Siivousfirma pitää sentään mökkiä asuttuna.

5

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miehen arkea

      On sitä ruokatarvikkeitakin kaupasta haettava. Kun onnuin keppeineni kaupan pihalle asti, pappa otti tukea seinästä ja kysyi;
      Saitko edes rekkarin numeron ylös, sen joka ylitsesi ajoi. Pappa pyöritti päätään kun en vastannut heti. Niin sellaisia ne maantiegangsterit nykyään ovat.

    • Miesjaylpeäsiitä

      Naisien takia ei kannata itkeä tai uniaan menettää, parempi yksin sitku siihen n. vuodessa tottuu.

      Ajatteleppa se kusipää äijä joutuu olee sen tyhmän ämmän kaa....

      • samankokenutnaisimmeinen

        Toi viimenen lause on hyvä!!!


    • mukaan.tummaan.joukk

      Huterassa tai jotenkin kehnossa elämäntilanteessa olevia ihmisiä on Suomessa ainakin miljoona.
      Taloudellisia vaikeuksia nän pahan työttömyysongelman aikana, ihmissuhde, päihdeongelmia ym. ym.

    • kalleakin.kuumempi

      Muka ikäänkuin helpompi elämäntilanne. Erikoisen iloinen olen hyvän ja kokeneen ihmisen henkisestä tuesta.
      Olin aivan hätää kärsimässä vielä alkuviikosta. Annettiin keino selvitä pahimmasta painajaisesta, itsehillinnän puutteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      126
      7769
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      678
      4952
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3234
    4. 53
      1377
    5. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1337
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      102
      1309
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      165
      1216
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      20
      1186
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      55
      993
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      883
    Aihe