Kokoomus kuralla

Taisi kansa kyllästyä näihin nokka pystyssä kulkeviin jäykkäniskoihin. Ylpeys käy lankeemuksen edellä on sanonta,joka pitää paikkansa.
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiva nähdä miten alas kansallinen sekoomus vielä vajoaa ennen vaaleja.

Äänestä

Ihan lentää kuin varpusparvi.

Äänestä
  • eihän tässä mitään ihmeellistä, parin hallituskauden jälkeen keskusta samassa jamassa, näin se vaan männöööö nousut ja laskut puolueilla niin kuin aina ennenkin ja hyvä niin demokratia jotenkin toimii

    Äänestä

Kaikki ei tykkää monihyväisestä johdosta ja se on hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitäkeepaikkoo kirjoitti:

Taisi kansa kyllästyä näihin nokka pystyssä kulkeviin jäykkäniskoihin. Ylpeys käy lankeemuksen edellä on sanonta,joka pitää paikkansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu