Ketkä tämän autoilun tappamisen takana oikeen on?

lisää maksuja

18

96

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanoisin että...

      Entä jos me toteutetaan omalla tahollamme vedellä kulkeva auto, näitähän on jo liikenteessä muualla, niin siinä ratkaisu. Jos mennään oikeuteen niin nauretaan hallitus shakaalin ulosteeseen, haluavat päästöjä vähemmäksi, ja kun niin tehdään niin yhtäkkiä onkin joku rikollinen???

      https://www.youtube.com/results?search_query=car runs on only water

      • viherpellet

        Koittavat pelastaa maailmaa suomalaisten autoilijoiden avulla ja paska pilvet tulee muualta meille kaikki suomalaisen teollisuuden syytä ei Se paska pilvi tunne rajoja


    • nyt heti

      Polttokennoautot verovapaiksi niin eiköhän alkaisi tapahtua.

    • tietäähän tuon

      Viherhyypiöt siellä takana on.

    • äööää

      Entiset kommunistit, nykyiset vihreät toteuttavat vanhaa taktiikkaa rajoittaa ihmisten vapaata liikkumista. Vapaasti liikkuva ihminen ei todennäköisesti ole niin riippuvainen valtiosta kuin paikallaan tukia kerjäävä alkoholisti. Riippumattomuus valtiosta taas johtaa valtiolle kiusalliseen tilanteeseen. Ihminen on kahlittava ja alistettava jollain keinoilla riippuvaiseksi jotta ei esimerkiksi nouse kapinaan mielivaltaa vastaan. Hyvä kansalainen on täysin riippuvainen almuista ja näin ollen tekee mitä valtio pyytää.
      Itsenäinen kenestäkään riippumaton ihminen on jokaiselle valtiolle kirous.
      Sosiaaliturvan ehtoihin voisi laittaa sirutuksen niinkuin eläimille on tapana tehdä. Itsenäinen ihminen ei ikinä moiseen suostu.

    • herraskainen

      Osaako autoilija enää kävellä? Kävelijä on koko lailla oman itsensä herra.

    • pyöräilijä mies

      Minulla ei edes ole autoa. Poljen töihin pyörällä ympäri vuoden ja teen muutkin reissut pyörällä. Eipähän tarvitse maksaa yhteiskunnalle autoilun veromaksuja vaan voin nauttia ilmaisesta liikkumisesta jonka te muut maksatte, halusitte tai ette.

      • faarao4

        Elinpiirisi on todennäköisesti yhtä pieni kuin ruukkukasvilla.


      • pyöräilijä mies
        faarao4 kirjoitti:

        Elinpiirisi on todennäköisesti yhtä pieni kuin ruukkukasvilla.

        Satun asumaan niin näppärällä paikalla, että kaikki palvelut ovat pyörämatkan päässä ja töihinkin vain 10 km matkaa, joten sen polkee helposti. Kauemmas pääsee bussilla, junalla tai lentokoneella. Oman auton omistamiseen kaupungissa ei ole mitään syytä.


      • Elämä = Etelä

        Suomalainen liikennemonopoli on molemmista vaihtoehdoista pikku hiljaa kiristetty niin kalliiksi että väistämätön seuraus, ehkä tavoitekin on juurikin kansalaisen "liiallisen" liikkumisen ehkäiseminen ja sitä kautta helpompi kontrollointi.

        Onnibus on viimeinen toivonpilkahdus tässä kleptokraattisessa päällikkövirastojärjestelmässä.


    • mualima pelastuu

      Jonkun visoissa suomen autoilun päästöjen vähentämisellä - jotka on maailman mittakaavassa jotain nolla piste nolla luokkaa - pelastetaan maailma taas kerran kun nipistetään vähän 0.01% päästöistä.

      Johan tavan "möttöset" pelastaa kreikan ja euroopan niin miks ei yksin tein mualimaa?

    • herraskainen

      Kaupan parkkipaikalla näkee, miten tolkuttomasti kansa on kasvanut kiinni autoihinsa. Erikseen ei tarvitsisi polkaista autolla lenkkipolun parkkipaikalle, kun ymmärtäisi hyötyliikunnan merkityksen. Moni asia hoituu omin käsin ja jaloin ilman konevoimaa.

    • Citroen vola

      herraskainen
      Jatkaa vaa sitä omin käsin orgasmiin elämistäs kun et muusta ymmärrä.

      • herraskainen

        Arvasin, että jollakin on hyötyliikunnasta noin suppea käsitys. Tuosta on joka tapauksessa hyvä aloittaa, kun ikää tulee tarpeeksi.


    • rahan viherpesua

      -Entä jos me toteutetaan omalla tahollamme vedellä kulkeva auto, näitähän on jo liikenteessä muualla, niin siinä ratkaisu.-

      Vaikka kehitettäisiin miten mahdoton ratkaisu, esimerkiksi auto joka ei kuluta mitään polttoainetta vaan päinvastoin vielä tuottaa vaikka kymmenen mottia halkoja sadalla kilometrilla, niin se ei olisi mikään ratkaisu.
      Kyllä autoja on jo, ja kehiteltykin on vaikka millaisia mutta Suomessa ei mikään kulje kuin vihreällä pyhällä hengellä, eli loputtomilla autoilijoilta kerättävillä veroilla, käyttö- ja haittamaksuilla.

      Mikäli oikeasti haluttaisiin säästää luonnonvaroja ei valtiovallan toimesta jatkuvasti vaadittaisi ostamaan uusia ja "ympäristöystävällisiä" autoja vaan edullisia, korjattavissa olevia pitkään käytettäviä ajoneuvoja.

      Ilmaiseksi ei synny säästöjä ja ilmaisia aterioita on vain tässä lobbaus- ja kuppaussysteemissä toimivilla konnilla.
      Ja niidenkin maksajaksi lopulta joutuvat ne samat auton käyttäjät.

    • 1960-luvulla vaikutti äärivasemmistolainen "Enemmistö ry" jonka tarkoituksena oli tappaa yksityisautoilu. Se oli paljon esillä Reporadiossa ja muuallakin suomettuneessa mediassa. Nykyinen johtajapolvi on elänyt lapsuuttaan sen kulta-aikana ja imenyt siitä perusvihamielisyyden henkilöautoa kohtaan.

      Eräs sen toiminnan ilmenemismuoto oli, että kansanrintamajohtajat ylpeilivät sillä, että heillä ei ollut ajokorttia. Paavo Lipponenkin hankki sen vasta muutama vuosi sitten.

      • vihreä peikko pelastaa

        Paavo Lipponen ei koskaan kääntynyt vasemmalle ajoi suoraan tai kääntyi oikeaoppisesti oikealle


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      964
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      694
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      32
      674
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      580
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      536
    Aihe