Otatteko vastuun?

Vartiotorniseura omilla raamatun ilmoituksen vastailla selityksillään ja harhaan johtamisillaan.
On sulkenut taivaan.miljoonilta orjiltaan.
Raamatun ilmoitus on selkeä ja täysin ymmärrettävissä juuri sellaisena kuinka se ilmoitettu. Lukekaa raamattu oikein ja sanasta sanaan niin ei tarvitse selitysoppia ja varsinkin vääristeltyä totuutta.Voi teitä tr kirjanoppineet ja fariseukset.lukekaa sanaa ja herätkää totuuden tuntemiseen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Otatko sinä vastuun omista harhaanjohtamisistasi? Riitävä raamatuntarkastelu osoittaa kirjan olevan pelkästään ihmistuotos kaikkien virheineen ja ristiriitaisuuksineen.

Ja muuten, fariseukset ovat nykyisten rabbien edeltäjiä ja uuden testamentin kiukkuiset puheet heitä vastaan osoittavat vain niitä ongelmia, joita alkuperäinen Jeesus-liike ja alkukristillisyys kohtasivat suhteessa valtajuutalaisuuteen.

Äänestä

Raamatun jokin ilmoitus voi tosiaan olla selkeä ja täysin ymmärrettävissä, mutta se ei ole minkäänlainen osoitus tuon ilmoituksen todenperäisyydestä. Jos se on jostain osoitus, niin kirjoittajansa mielipiteestä ja niitä maailmassa riittää.

Koraanissa on vastaavaa selkeää ja täysin ymmärrrettävää ilmoittelua, miten suhtaudut siihen ilmoitteluun?

Äänestä

https://www.youtube.com/watch?v=IVAr0HGLeMo

. Oi tulkaa te Jehovan orjat,
hän sielunne saa kokonaan. .... :D

Nyt tehkää te Herramme työtä
ja seuratkaa askeleitaan.
Te totuuden siemen siis kylväkää
nyt arvostaviin sydämiin.
Työ uskollinen kantaa näin hedelmää,
kylvö johtaa jo voi tuloksiin....

ihan Kiva on Paratiisissa Telluksella IHMISTEN asua,
miksi sinne Tauwoosen pitäs MILJUUNIEN totistajien mennä?

Kas kun Jahve loi ekan ihmisparinkin MAAN PÄÄLLE asumaan,
ei oikein ole kaipuuta Taiwooseen henkiolennoksi tavis-ihmisellä

Äänestä
  • Nii, ja köyhät teillä on aina keskuudessanne, on sitä siinä paratiisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


expakana kirjoitti:

Vartiotorniseura omilla raamatun ilmoituksen vastailla selityksillään ja harhaan johtamisillaan.
On sulkenut taivaan.miljoonilta orjiltaan.
Raamatun ilmoitus on selkeä ja täysin ymmärrettävissä juuri sellaisena kuinka se ilmoitettu. Lukekaa raamattu oikein ja sanasta sanaan niin ei tarvitse selitysoppia ja varsinkin vääristeltyä totuutta.Voi teitä tr kirjanoppineet ja fariseukset.lukekaa sanaa ja herätkää totuuden tuntemiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu