kysyjä ei ole vieläkään esittänyt yhtään vaihtoehtoa PS politiikalle ja miten suomen talous saadaan kasvu-uralle ja suomi takaisin hyvinvointivaltioksi.
Ei riitä, että on kaikesta eri mieltä, mitä perussuomalaiset.
Ei riitä, että on kaikesta eri mieltä, mitä perussuomalaiset.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sitä saatkin odottaa, kysyjä vain kysyy tyhmiä, moneen kertaan, loputtomasti eikä tiedä vastauksia mihinkään.
ei mitenkään sillä mitään kasvua ei ole tiedossakaan kyse on tällä hetkellä siitä osataanko säästöjä ottaa oikeista paikoista tekemättä enempää tuhoa??
Helppoa on olla kysyjä, mutta vastaajana on vaikeaa jos on kysymyksessä EU ja euron katoava maine ja kunnia.
Toisaalta taas "räksyttäjät" ovat näit kyselijöitä, joiden ei koskaan ole vielä nähty vastaavan vastaavat kyllä mutta vastakysymyksellä.
Vastaamisen vaikeus on siinä, että he eivät yksinkertaisesti osaa vastata, kun se vastaus olisi EU myönteisisille kauhistus.
Jos koko EU- ja sen liitännäinen euro. olisivat onnistuneita, niin miksi sitten syntyy EU ja eurovastainen rintama. Miksi syntyi näitä Etelä-Euroopan velkamaita, miksi Kreikka on kriisissä.
Tämä kysymys on tehty "kysyjälle" mutta etukäteen tietäen ei hän vastaa, mutta avittakaa hyvät saman mieliset kysyjää, vai oletteko asiassa yhtä tumpeloita? Mitä voi jo etukäteen aavistaa. sillä se kääntyy taas jälleen tietyn puolueen mustaamiseen.
Te yksinkertaisesti olette koko joukko yhteneväisä tietotaidoissaan isäntienne kokoomus demari vassari ym, kanssa. He ovat sen jo vahvasti näyttäneet.
Te ette kunnioita sitä kättä, joka teidät ruokkii
Jännä ketju, kun tästä on jotenkin kummasti hävinneet kaikki muut paitsi persujen kommentit?
Persuilta ei keskustelu onnistu ilman sensuuria muiden kuin samanmielisten ikanssa.
Ei kai sitä vaihtoehtoa voi esittää, jos valvoja on uhonnut poistavansa kaikki Kysyjän kirjoitukset heti huomatessaan?
Tämänkään ketjun poistetut, eivät liittyneet mitenkään ketjun aloitukseen !
no eipä sitä vaihtoehtoa ole tullut persuiltakaan ei sitten millään.
Persujen uhoamia "vaihtoehtoja" on odotettu jo vuosia. Turhaan. Soinistien mielestä pelkkä puskamölinä on joku vaihtoehto??? Dorkaa!