Muuten saatte tälläisiä valtuutettuja päättämään asioistanne:
http://urjalanlehti.com/kuntalaisia-huijattu-metallitien-urakat/
Jutun urakoitsijana hääri Vesilahden kunnanhallituksen varapuheenjohtaja, jonka toimintatavat ovat jo laajalti tiedossa.
Älkää vaan yhdistykö Vesilahden kanssa!!
5
197
Vastaukset
- Kuntalaiset maksaa
Todella mielenkiintoista. Tuosta ei enää kuntalaisten kusetus voi paljoa pahemmaksi mennä. Tämä lienee jo selvä poliisiasia.
- Politiikkaa!!!!
Normaall!!! Politikko urakoi ja poliitikot päättää!
- Pienipiiri pyöri
Paljonkohan kerkes kupata nyt rapakunnossa olevan Vesilahden kunnan kassasta näillä hyvävelisovituilla lisätöillä,kun hääri parilla isommalla työmaalla taannoin.Aika paljon kaveeras kunnanjohtajapariskunnan kanssa.
- Lahjuksilla
Kyseinen herra näyttää jatkavan edustustehtäviä kunnanhallituksen varapuheenjohtajana. Nehän lakkautti koko teknisen lautakunnankin, jotta pystytään paremmin jakamaan urakat jo kunnanhallituksessa. Voi taivas tätä touhua. Helsingissä samanlaisesta lahjuksilla saaduista lisätöistä on menossa vastaava tutkinta. Rikosnimikkeet ovat törkeä lahjusten antaminen ja ottaminen sekä törkeä petos.
- Lakiloppuunäppilässä
Missälie urakoimassa nytkin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815037- 794859
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522689
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850