Eikö Jokerifanitkin voi jo myöntää sitä tosiasiaa, että te olette aika paljon maalivahdin varassa?! Jos katsotaan tilastoja, niin huomaa, että Jokerit on tehnyt aika vähän maaleja ja Thomakselle on kertynyt niin sanotuissa "selvissä peleissä" paljon torjuntoja, kuten viime viikon JYP-pelissä 41 torjuntaa. Missä on uusista hankinnoista Lindin, Hancockin, Martikaisen, Dahlmanin tehot? Janntusen tehot on myös tällä kaudella ollut vähissä, joten kuka tekee maalit playoffeissa? Itse en usko, että pelkällä maalivahdilla voitetaan mestaruus.
Jokerit maalivahdin varassa
Tietäjä!
2187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jokerit ovat tehneet tällä kaudella 74 maalia. Kärpät, Hpk ja Ässät ovat ainoita joukkueita jotka ovat tehneet enemmän (75 maalia jokaisella). Jokerien maaliero on 35, seuraavaksi parhaalla, Kärpillä, maaliero on 27.
Lindhin tehot 6 6=12, Hancock 8 2=10, Martikainen 5 3=8, Dahlman 11 3=14 ja Jantusen 8 8=16
Käy tarkistamassa tilastot sivulta www.sm-liiga.fi jos aiot puhua tilastoista. Sieltä voit löytää myös että mainitsemillani joukkueilla on jokaisella laaja rintama palaajia jotka ovat päässeet yli 10 pisteen tällä kaudella.
Mielestäni se on merkki hyvästä joukkueesta jos onnistumiset jakaantuvat laajalle rintamalle.
Sitäpaitsi, jos jokeri- ja hifkfaneja on viime kaudelta uskominen niin "pelkällä maalivahdilla voitetaan mestaruus".
maalivanhdin varassa. Onko sulla kuumetta vai miks et tunnu ajattelevan selkeästi. Yleensä hyvällä joukkueella on hyvä veska. Ja Jantusella huonosti mennyt, samoin hancockin ja Dahlman tehot. hancock ja Dahlman vuorottelivat yhdessä vaiheessa kultakypärästä. Syö jäkälää, jos alat itkeä.