http://www.seiska.fi/images/upload/ugc/web/1716/2015/01/03/p19aoecgetft0fre1u6c1hp21sn34.jpg
Minä minä minä! Katsokaa mua! Katsokaa mun isoja, valkaistuja ja vinoja hampaita!
Esitän teille iloa! Jiihaa! Oulussa on yksi happygirl!!!
Minä minä minä! Katsokaa mua! Katsokaa mun isoja, valkaistuja ja vinoja hampaita!
Esitän teille iloa! Jiihaa! Oulussa on yksi happygirl!!!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Aina yksin, ei kavereita lainkaan.
Niinpä! Teeskentelee iloisuutta itsekseen nauraen ja ottaa omasta naamastaan kuvia!
Salama vaan välkkyy pimeässä Oulun ryteikössä kun Jassu "urheilemassa".
Taas piti aloittaa uusi Jasmin-ketju, koska Jasmin on poistattanut KAIKKI edelliset ketjut koskien itseään ja Heklaa!!!
mä taidan olla vanhanaikanen mut en tajua noita pärstäkuvia mikä niissä on ideana. Otetaan miljoona kuvaa joissa ainut ero on joku vaatteen väri ja ehkä ilme joskus, mitään muuta kuvissa ei näy. Tai toki joillakin vaihtelee taustavessat missä kuvaa on otettu. Luulisi nyt kuvaan löytyvän jotain muutakin ja vähän vaihtelevampaakin kuin aina vaan se oma naamavärkki.
Kunhan vaan ihmettelen.
Itse olen sitä mieltä, että vessassa otetut naamakuvat osoittavat todellista mauttomuuta. Eikö muka löydy yhtään kuvauksellisempaa paikkaa?? Kun fakta on se, ettei niiden kuvien laatu ketään hurmaa niin sama ne olisi ottaa sillä iföönin etukameralla eikä tarvitsisi sitä naurettavaa peiliä!!
Vessoissa on etenkin julkisilla paikoilla ollessa yleensä ne parhaimmat kokovartalopeilit, joista voi ottaa kuvia ilman, että tarvitsee ketään muita olla ottamassa mukaan kuvaan. (esim. jos kokovartalopeilin kautta ottaisi kuvia jonkun elokuvateatterin tai ravintolan/hotlan aulassa) Tässä tämä Mystistäkin Mystisempi syy, miksi hyvin moni ottaa kuvat vessoissa: paras valaistus ja (yleensä) isoimmat peilit :) Samoin myös se, että yleensä vessassa (sen hyvän peilin edessä) ehostetaan naamaa ja laitetaan tukkaa niin samallahan sen kuvankin siinä sit räppäsee! Mut tietty julkkispalstalla tästäkin pitää vääntää herne nokkaan ja arvostella tän palstan tähtösiä/"tähtösiä" peilikuvista!
miksi ihmeessä ottaisi herneitä nenään siitä että joku haluaa kuvata itteensä vessassa, musta se vain on äärettömän typerää. Maailma on täynnä peilejä ja vielä enemmän ihmisiä, mitäs jos pyytäis jonkun ottamaan sen kuvan niin voisi unohtaa ne vessapeilit ja saada kuviin jopa kivojakin taustoja.
Jos on yksin liikkeellä niin paha pyytää jotakuta ottamaan kuvan :D Myöskin moni haluu ottaa ite kuvat jotta pystyy paremmin kontrolloimaan sitä miltä kuvassa näyttää :) Miksi vessa on niin paha paikka? Suurta helpotustahan siellä saa eli pitäis osaa positiivinen alue se :D
Jassun teksti Instassa e.m. kuvaan kuuluu näin:
jasminmantylaofficial
2 tuntia sitten
This is what happiness and a happy person looks like! Thanks to all my lovelies for making me feel like this. #smile #behappy #happiness #2015 #oulu #finland #winter #snow #FlowWithTheSnow #elämäpalkitsee #woopwoop #justsaying #ThankYou #ShineShineShine
YÖKS!
Tänään Jassu näyttääkin lisänneen Instaan kuvan noin tunnin välein pitkin päivää, siis tekeekö hän muuta kuin roikkuu netissä lähes vuorokauden ynpäri? Seiskaliveen ei sen sijaan ole ilmestynyt mitään pariin päivään.... No kukapa sinne ilmaiseksi tyhjää höpöttelemään.
Täytyyhän nyt Jassun elämässä olla jotain sisältöä. Miten se muuten saisi pitkä päivät kulumaan ellei kuvais itseään? Ja kun ei oo kavereita niin täytyy itse kuvata itseään. Papsun käsi heilatelee liikaa, Hekla ei ennätä ja mumma ei osaa.
oli tullu seiskaliveen yksi kuva, sekin omasta naamasta samalla ulkoilureissulla.
Elämässä ei nyt muuta uutta ole kun liittokin on kriisissä.
onko seiska nyt oikeasti lopettanut palkanmaksun kun livessä ei oo paljon postauksia?
Juu seiskan muutama satku loppu vuodenvaihteeseen.
ihan parhautta! mutta nythän oli menossa boroottiin, kai seiska maksoi ne viimeiset ropot 31.12. että jassu sai lentolipun maksettua. Muutenhan ois lentäny jo papsun mukana. Vai joko eroa pukkaa?
Siis ihan ihkua ja iihanaa, jos toi turhake on poistettu 7 palkkalistoilta.Onko tieto varma? Kyllähän se on siellä kirjoitellut turhanpäiväisestä ja tylsästä elämästään.Kommentointi on tosin nykyään vähäistä ja aika kriittistäkin, joten mäntyskä ei paljon vastaile kommentoijille tai sitten tyhmänä blokkaa ne vähätkin kommentoijat.
niinhän se tekee blokkaa kommentoijat myös blogbook blogistaan.
Eiköhän blogistin tarkoitus ole lisätä kävijöitä sivuilla, eikä vähentää niitä kävijöitä.
Mutta sehän olikin woopwoopin blogi.
Ei taida tajuta/osata tuollaisia yksinkertaisia työelämän sääntöjä. Blogit tehdään lukijoille ei itselle.
Blogiporttaalin pitää saada hyötyä blogistista.
Pr-ammattilainen kyllä tietää nämä asiat parhaiten kaikista.
Öööö....vai miten se meni...
Rauhottukaa jo ja menkää tekin vaiks ulos hymyilemään pahan olon pois!!!
Mene ite.
Ja jätä kännykkä sisälle!!!!!