LOPETETAAN

Lopetetaan kinaaminen Natoon liittymisestä !
Venäjä on näyttänyt mahtinsa. Me olemme housut kintuissa kyber-sotilaiden edessä. Pankkilaitos on saanut vasta pienen varoituksen. Minä ainakin uskon jo. Natosta ei ole tällä hetkellä mitään apua. Meillä ei ole ohjuksia eikä mitään millä uhata Moskovaa.

Lopetaan suunpieksäntä, sillä ei ole enää mitään merkitystä. Yrittäkäämme olla Putinin kanssa sovussa, tuskinpa hän tänne pyssymiehiä lähettää
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei Suomi koskaan liity mihinkään natoon ilman venäjän hyväksyntää.

Äänestä
  • Ei Venäjä itse tee koskaan mitään ilman Suomen hyväksyntää. Jatkuvasti Putin kysyy Salelta neuvoja..

    Äänestä

Putinin pyssymiehet ovat saapuneet yllättäen muuallekin... diktaattorien pelko on viisauden alku.

Äänestä

"Yrittäkäämme olla Putinin kanssa sovussa, tuskinpa hän tänne pyssymiehiä lähettää "

Historiassa on käsite: antautuminen ehdoitta. Mutta tässä kirjoittaja on antautumassa täydelliesti, vaikka uhkaa ei ole. Eräänlainen antautumisen maailmanennätys.

Jatketaan elämäämme. Ei naapuri kunniota nöyristelijoitä, eikä ennalta alistujia. Totta kai Venäjää voi arvostella ja NATO-jäsenyyttä voi pohtia.

Äänestä

Jep, teini-ikäisiä suomalaisia "kybersotilaita" ja maa on jo paskat housussa..

Äänestä

Lopetahan tultu pazkanjauhanta.
Putinin Venäjä on näyttänyt olevansa surkimus, joka kiusaa naapureitaan ja jatkaa sitä ellei kukaan tee yhtikäs mitään. Näinhän Hitlerkin toimi.
Putinkin luotti, että rauhaa rakastavat ja demokraattiset länsimaat eivät tee mitään vaikka Venäjä ryösti Krimin ja hyökkäsi Ukrainaan. Putin sotahurmiossaan ei hokannutkaan, että länsi ei aloitakaan sotaa, vaan pistää Putinin polvilleen taloudella. Hyvin on toiminutkin.
Putin on jo joutunut perääntymään ja rauhoittumaan. Mitään mahdollisuutta ei Putinilla ole jatkaa aloittamaansa linjaa, vaan tämä koituu Putinin tuhoksi. Taloudellisesti pieni ja heikko Venäjä on vaikeuksissa, todellisissa vaikeuksissa. Ei Venäjä silti tähän tuhoudu, mutta Putinin lähtölaskenta on alkanut.... Kyse on vain kuinka alas Putin ehtii vetää Venäjän...

Liittolaisia ei ole, ystäviä ei ole, kumppaneita ei ole. Kiinakin käyttää härskisti Putinin ahdinkoa hyväkseen. Ehei Venäjä ei pärjää yksin koko maailmaa vastaan. Luulisi Putininkin sen verran tuntevan historiaa ja tietävän kuinka kävi Hitlerillekin, kun yritti samaa.... Putinin Venäjä ei ole lähestulkoonkaan yhtä vahva kuin Saksa oli Hitlerin aikana talouden puilesta eikä myöskään sotilaallisesti kun vertaa muihin aikalaisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä uskon jo kirjoitti:

Lopetetaan kinaaminen Natoon liittymisestä !
Venäjä on näyttänyt mahtinsa. Me olemme housut kintuissa kyber-sotilaiden edessä. Pankkilaitos on saanut vasta pienen varoituksen. Minä ainakin uskon jo. Natosta ei ole tällä hetkellä mitään apua. Meillä ei ole ohjuksia eikä mitään millä uhata Moskovaa.

Lopetaan suunpieksäntä, sillä ei ole enää mitään merkitystä. Yrittäkäämme olla Putinin kanssa sovussa, tuskinpa hän tänne pyssymiehiä lähettää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu