Iltalehti facta:

Päijät-Hämeen Asikkalan kunnassa sijaitsevan Kalkkisten kylän keskustaan rakennettiin ensimmäiseksi adventiksi suuri jouluseimi. Lauantain vastaisena yönä se tuhottiin.”sateenkaari”
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Uutinen on luettavassa täältä:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014122018945076_uu.shtml


Kannattaa aina laittaa joku linkki, johon juttu perustuu, niin ei lukijoille tulee sellaista kuvaa, että juttu on jonkun esittämä provo tai pila.

Maria on nyt kadoksissa? Joku on ollut ilmeisen yksinäinen ja halunnut itselleen kaverin joulunajaksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutisia!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

Päijät-Hämeen Asikkalan kunnassa sijaitsevan Kalkkisten kylän keskustaan rakennettiin ensimmäiseksi adventiksi suuri jouluseimi. Lauantain vastaisena yönä se tuhottiin.”sateenkaari”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu