onks antti homo must ei ooo
onks teijän miles antti.t homo must ei
sara
191385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kuule, sillä ei taida olla mitään väliä, mitä sinä tai kukaan muu uskoo. Ihminen on homo sen takia, että on homoksi syntynyt, ei sen takia, että jotkut kateelliset ja ilkeät pojat niin sanoo. Eikä Antti ole myöskään hetero siksi, että naivit esiteinitytöt sanovat että se on hetero. Antakaa nyt hyvän tähden ihmisten olla mitä on. Sitä paitsi Antti on laulaja, siis LAULAJA, ei hetero-laulaja eikä homo-laulaja. Homoudella tai ei-homoudella ei ole myöskään merkitystä siihen, onko toinen laulaja.
Olen aivan samaa mieltä! Toi oli tosi hyvä teksti, ja kertakaikkisen tyhjentävä! Tää alottajan kysymys oli taas niitä so f**king what! Ihmiset on mitä on, ja kaikki me ollaan erilaisia.
AT on SIWAN myyjä Rovaniemeltä. EI laulaja!!!
Pakkohan se on kysyä että mitä se homo sinun käsityksesi mukaan tarkoittaa, kun kysyt tuollaista. Homous kun ei ole kenenkään mielipiteestä kiinni. Edellinen vastaus oli tyhjentävä.
Antti Tuisku ei ole homo vaikka se ei oo ikinä naisen kanssa ollu missään lehissä mut silti se ei oo homo! Ehkä Antilla on tyttöystävä mut se tyttöystävä ei haluu olla julkisuudessa.
"Ihminen on homo sen takia, että on homoksi syntynyt.."
Sori tälläinen pilkunnussiminen, mutta että homoksi synnytään..? Öö, ei.
Ja kyllä Antti Tuisku "on ollu naisen kanssa lehissä". Krissen. Tiedä sitten onko totta, ehkä ei, mutta on siis esiintynyt.
"Sori tälläinen pilkunnussiminen, mutta että homoksi synnytään..? Öö, ei."
Öö, miten tullaan homoksi sinun mielestä? Joku antaa pesäpallomailalla kovan tärähdyksen kalloon ja näin syntyi homo vai onko se muotioikku, kun se yks julkkiskin on homo niin minäkin haluan olla? Ihminen ei ole seksuaalinen syntyessään, joten vauvat eivät ole homoja tai heteroita, mutta kun vauva kasvaa ja alkaa löytämään seksuaali-identiteettiään, niin hänelle muodostuu joko homo- tai heteroseksuaalinen identiteetti.
Kommenttisi ovat tyypillisiä esiteini-ikäisen kommentteja. Ensinnäkin ne ovat homorasistisia ja toiseksi, et voisi hyväksyä sitä, että Antti T olisi homo. Antilla ja Krissellä ei ole mitään suhdetta koska Krisse on seurustellut jo monta vuotta Jori A Kopposen kanssa ja heille on tulossa lapsi.
Se että sattunut millään tavalla olemaan naisen kanssa, ei vielä tee heteroa.
Olenhan minäkin viettänyt aikaa poikien kanssa, mutta olenko homo? En.
Puhut vähän itseäsi pussiin. Sanot että homoksi synnytään, mutta:
"Ihminen ei ole seksuaalinen syntyessään, joten vauvat eivät ole homoja tai heteroita, mutta kun vauva kasvaa ja alkaa löytämään seksuaali-identiteettiään, niin hänelle muodostuu joko homo- tai heteroseksuaalinen identiteetti."
Jos homoksi tai heteroksi tjms. synnytään, niin silloinhan pitäisi jo vauvana olla selvä että mikä se seksuaalinen suuntautuminen on. :P Musta se selviää ajan kanssa, niin kuin itsekin sanoit.
Tämä minun mielipiteeni.
En tiedä miten saat kommenteistani homorasistisen kuvan, mutta se ei kyllä ollut tarkoitus. Mitään homoja vastaan, ei todellakaan.
Ja olenko väittänytkään että Antilla ja Krissellä olisi mitään suhdetta? En, muistutin vaan että onhan se Antti lehdessä naisen kanssa esiintynyt, koska tuo eräs väitti ettei ole ollenkaan. Pilkunnussimista tämä.
Mulle on siis ihan sama onko Antti Tuisku homo vaiko ei. Enpä häntä suuremmin fanita (poika ei musta osaa laulaa Hyvin..), joten hälläkö väliä..
joo, onhan se homo.
tämänkin olisit voinut laittaa oikealle palstalle.. meinaan sille ruiskun omalle..
ja mitä vitun väliä sillä on vaikka se oliski homo?? voi luoja teitä pikkutyttöjä..
se on suurin homo päällä maan!!!!!!!!
olen lukenut juttua että heteroiden ja homojen aivoja on tutkittu ja homoilla jokin osa aivosta on pienempi kuin hetero-ihmisillä. niinpä homoksi tulisi ns. alikehittyneisyyden takia. en vain muista kuinka luotettavalta sivulta tämän tekstin löysin, mutta periaatteessa se kuulostaa järkevältä.
mitä järkevää tuossa olisi...hyvin monet homot ovat erittäin älykkäitä, vaikkapa Leonardo da Vinci lienee suuimpia neroja mitä on elänyt..mitä alikehittyneisyyttä hänessä sitten olis..?
Minun käsitykseni mukaan aina ei poikkeamat aivoissa tarvitse tarkoittaa tyhmyyttä tai mitään sellaista. Esimerkiksi jokin rakennepoikkeama aivoissa aiheuttaisi homoutta, eikä mitään muuta (Tosin minä en kyllä allekirjoita väitettä että homoilla olisi jokin muutos aivorakenteessa)
... eikö tämä ole musiikkikeskusteluun tarkoitettu palsta? Menkää väittelemään homoseksuaalisuuden syistä/seurauksista jonnekin muualle.
Ja jos artisti on homo- tai heteroseksuaali, niin so what? He tekevät työnsä ja siinä se!
Tämä on musiikkipalsta, se on 100% totta! Ainoa ongelma on se, että tämä keskustelu oli alunperin nuortenpalstalla...
Haa, tännehän tämäkin oli siirretty (yllätys).. Joop, ei muuta. :P
Sinun mielipiteelläsi ei ole merkitystä. Asiat on miten on ja ne ei mielipiteelläsi, taikka kenenkään muunkaan mielipiteellä muutu:
"Onko homoksi sanominen loukkaus, etenkin jos se pitää paikkansa? Siis miksi te otatte sen haukkumisena ja "kateellisten panetteluna", kun Antista sanotaan, niin kuin se on?
Ei HOMO ole haukkumasana. Ajattelisitte vähän, miltä Antista tuntuu. Ei hän uskalla ikinä kertoa tosiasiaaa, kun pikkutytöt pitää homoutta maailmanloppuna.
So what, Antti on Antti ja annetaan sen olla mitä on. Ei siitä kannata isompaa numeroa tehdä, kuin jo on tehty."