Woiko päivityksiä...

Siis Kysymys voiko Win 98 päivityksiä ottaa ja poltaa CD levylle täällä töissä jossa on XP proff ja tehokas ADSL. ja senjälkeen purkaisin ja tallentaisin ne kotikoneelleni.
1243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä päivityksiä voi polttaa rompulle.

Kannattaa hakea ilmainen suojauspäivitys-CD, siltä voi asentaa jo suuren osan päivityksistä.

Suojauspäivitys-CD:n voi hakea tuolla listassa olevista liikkeistä:

http://www.tietoturvaopas.fi/windowsupdatecd.html
Sen voi myös tilata suoraan Microsoftin asiakaspalvelusta:

Asiakaspalvelu: (09) 525 5026 (avoinna ma-pe klo 9-16)

Tarkista että Suojauspäivitys-CD on samalla kielellä kuin käyttöjärjestelmäsi.

Vaikka olisit laittanut päivitykset tuolta CD:ltä niin käy kuitenkin hakemassa uusimmat päivitykset WindowsUpdatesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaakko kirjoitti:

Siis Kysymys voiko Win 98 päivityksiä ottaa ja poltaa CD levylle täällä töissä jossa on XP proff ja tehokas ADSL. ja senjälkeen purkaisin ja tallentaisin ne kotikoneelleni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu