Ennustus Venäjän tulevaisuudelle

Vaeltajaman

Venäjän asema vahvistuu. Bulgarialaisen selvänäkijä Vangan mukaan kukaan ei voi pysäyttää Venäjän kehitystä. Myös yhdysvaltalaiset ennustajat uskovat, että Venäjä tekee vuonna 2015 läpimurron. Edgar Cayce, joka tunnetaan nukkuvana profeettana, teki yli 26 000 ennustetta. Caycella oli kyky vaivuttaa itsensä eräänlaiseen transsitilaan, jossa hän vastasi hänelle esitettyihin kysymyksiin. Suurin osa hänen tekemistään ennustuksista on toteutunut. Cayce ennusti, että Venäjästä tulee vuonna 2015 Nooan arkki kaikille köyhille ja syrjäytetyille. Vapaa Venäjä tuo toivoa koko maailmalle. Samaa ennusti myös Jeane Dixon. Diksonin ennustukset olivat niin täsmällisiä, että presidentti Ronald Reagan nimitti hänet neuvonantajakseen. Venäjä saa uuden kehitysmahdollisuuden, uskoi Dixon. Monet ennustajat ovat yhtä mieltä siitä, että Venäjällä on suuri tulevaisuus. Venäjä kehittyy ennennäkemättömälle tasolle, ennusti italialainen Mavis. Venäjä tulee määrittelemään koko maailman kehitystä, hän uskoi. Aika näyttää, toteutuvatko nämä ennustukset.

19

1497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomi luopua pakotteista

      Suomihan luopuu pakotteista tarvitsemme työtä

    • Ailu Romantia

      Venäjä romahtaa täysin 2015.
      Nykyiset valtaapitävät siirretään keskitysleirille, ei kuitenkaan Siperiaan vaan Samaran alueelle.
      Venäjän alue jaetaan kaikille pakotteisiin osallistuneiden kesken, Suomikin saa jaossa kohtalaisen palan Karjalaa.

      • ei pakotteita ole enää

        Suomihan alkavat palauttaa kauppasuhteita venäjän kanssa pikkuhiljaa viis Euroopan unionin päätöksistä välitetään


      • itä petti
        ei pakotteita ole enää kirjoitti:

        Suomihan alkavat palauttaa kauppasuhteita venäjän kanssa pikkuhiljaa viis Euroopan unionin päätöksistä välitetään

        lännen täysin,luotto meni ainakin 100 vuodeksi. tämä aika ei unohdu. nyt saa itä mennä muilla konstein,kuten nyt tekee. sota ei heitä elätä,mutta kansan tuhoaa. kansa siinä kärsii ja aivan syyttä.


    • icketaavi

      Syrjäytetyille ihmisille varmasti turvasatama joo..homot saavat siellä äärimmäisen suvaitsevaista ja kunnioittavaa kohtelua, kuten olemme uutisista jo saaneet kuulla.!

    • ...........

      Venäjän kehitys pysähtyy siinä kohtaa, kun länsimaat eivät enää jaksa katsella Venäjän uhoamista tekemättä mitään. Pian länsimaat alkavat pelata peliä Venäjän säännöillä ja Krimille ilmestyy taas tunnuksettomia sotilaita. Silloin menee ryssällä pupu pöksyyn.

      • Kivine

        Sanoppa mitä Venäjä uhoo?


    • laktoosi intoleranss

      Todellisuudessa siellä loppuu vessapaperi ja ne joutuvat juomaan omaa kustaan.

      • Anonyymi

        hellitä sinä vähän kravattia niin kusi virtaa päästä pois


    • Uho loppuu pian
      • kakkijutku

        No koskas tämä pian on? Ja kuka sanoo, että Venäjä tulisi häviään?


      • Täysin selvää
        kakkijutku kirjoitti:

        No koskas tämä pian on? Ja kuka sanoo, että Venäjä tulisi häviään?

        Venäjä häviää sanomattakin. Kansat saavat vapauden ja ihmisen oikeudet.


      • Venäjän rupuarmeija
        Täysin selvää kirjoitti:

        Venäjä häviää sanomattakin. Kansat saavat vapauden ja ihmisen oikeudet.

        Luuleeko joku venäjämielinen oikeasti, että Venäjällä olisi mitään mahdollisuuksia länttä vastaan sotilaallisessa konfliktissa? Joko kaikki tuhoutuva ydinsodassa tai länsi voittaa.


      • totuus lienee toinen
        Venäjän rupuarmeija kirjoitti:

        Luuleeko joku venäjämielinen oikeasti, että Venäjällä olisi mitään mahdollisuuksia länttä vastaan sotilaallisessa konfliktissa? Joko kaikki tuhoutuva ydinsodassa tai länsi voittaa.

        Jos kerran eivät onnistu havaitsemaan Venäjän vanhentuneita Sukhoi-koneita 'huippumoderneilla' AEGIS-hävittäjillään, niin ei siinä paljoa hurraamista ole.

        http://www.veteranstoday.com/2014/11/13/aegis-fail-in-black-sea-ruskies-burn-down-uss-donald-duck/


    • klpo

      Useita profetioita 1900 luvun alussa. Vielä koittaa vapaan Venäjän aika, mutta pian sen jälkeen tulee 'kaiken loppu'! Pietarin kirjeessä on mainittu tuo "kaiken loppu"! Tilastoissa tuo näkyy vuodelle 2017! Suomalainen nuori oli nähnyt näyn. 1972:"Atomivoima tuhoaa ihmiskunnan 45 vuodessa!" Ja tuo sattuisi vuoteen 2017! Joka näkyy siis lukuisissa ihmiistilastoissa!

    • pölövöstiputin

      Venäjähän on jo nyt hävinnyt. Kaikki taloudellinen painostuskeino mikä venäjällä oli on nyt mennyt. Kaasua ei enää osteta kuin pakosta ja uusia reittejä otetaan käyttöön. Tämä on suoraan ryssän kassasta pois. Mikä idiotismi voi aiheuttaa että asiakas ajetaan muualle???
      Putiinin arvovalta on mennyt, pyssynpiipulla raukka yrittää uutta, mutta aseilla ei nykyään valtaa saada.
      Luottoluokitus on mennyt, velattomalla maalla!?

    • _____________

      Venäjän kehitystä ei todellakaan voi pysäyttää, kehityksen suunta vain on vielä arvoitus.

      Venäjästä tulee joko ydintuhon raunioittama, keräilytaloudessa sinnittelevä eloonjääneiden maanpäällinen helvetti tai länsimaista sivistystä opetteleva raaka-aineiden tuottaja.

      Riippuu ihan siitä, kuinka pitkälle antavat herra Putinin viedä sairaalloisen uhonsa.

    • Jeanne Dixon ennusti myös kolmannen maailmansodan joka käydään ydinasein ja jonka länsi voittaa "kärsittyään hirvittäviä tappioita". Sitten nousee idästä 1960-luvulla syntynyt Suuri Johtaja joka luo kokonaan uudet systeemit ja vuonna 2000 maailmassa vallitsee rauha ja hyvä tahto.

      Lähde: Valittujen Palojen kuukauden kirja "Kristallipallo" jolloinkin 1960-luvun puolivälissä

    • Anonyymi

      Ennustukset Venäjästä ja sen menestyksestä ovat tayttä puppua. Tosiasiallisesti Venäjä heikentyy kehitysmaan tasolle. Venäjälle tulee suuri nälänhätä. Kaalitkin alkavat loppua, mistä sitten kaalisoppa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1466
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1023
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      382
      857
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      155
      843
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      719
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe