http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1420445723456.html
Minkähän vuoksi hän on siitä huolissaan? Minun mielestäni muukalaisvastaisuuden ovat aiheuttaneet muukalaiset ihan itse.
Islamisaatio on kuitenkin jo Suomessakin: http://www.liberolehti.fi/tervetuloa-islamisaation-suomeen/
Vaikka tuo onkin vasureiden mielipide-ja kulttuurilehden linkki, niin asia sinällään on ihan oikea, sillä "kuvitteellinen tarina ei ole niin kuvitteellinen kuin voisi uskoa. Käytännössä kaikki kertomuksen asiat tapahtuvat jo tällä hetkellä, mutta vain kristinuskon nimissä. Jos imaamit korvataan papeilla, islam kristinuskolla, moskeijat kirkoilla ja niiden rukouskutsut kirkonkelloilla, ei tarina ole enää fiktiota."
Mikähän lopettaisi typerät uskonnot "sukupuuttoon" maailmastamme? Loputkin kommarit joutaisivat samaan kelkkaan.
Merkel huolissaan rasismista!
2
<50
Vastaukset
- merkel on seko
Miksi merkel ei anna sakalaisten puolustaa maataan ja rauhaa?
Islan ei ole mikään rauhanomainen uskonto ja se on istutettu eurooppaan väärällä tavalla. tuolta tulee työttömiä musuja tuutin täydeltä ja odottaa, että heille muka pitää kaikki langeta kuin sossun luukulta.
Eurooppalainen hyvinvointi ei voi perustua siihen.
Merkel on väärässä. Hyvin vaarallista lähteä kieltämään rauhan puolustaminen.
saksa ja koko eu:n poliitikot ovat itse ruokkineet väärää kehitystä (sokeaa köyhälistön maahanmuuttoa) joka kurjistaa kaikki osapuolet.
Sitten kun tulokkaat uhkaavat alkuperäisiä, sen poliitikot tuomitsee itsepuolustuksen.
Tuota ei voi kuvailla muuten kuin narsismin käytöksenä. Käteinen on yhtä sekopää.
ei on tauti
yhdistetään kreikka ja saksa ja kaikki muut voi erota siitä pascaliitosta.- se ei vaan toimi
korjaus
EU ON TAUTI
saksa on ok siellä, mutta mä en pyytänyt syntyä suursaksaan enkä sen hullujen poliitikkojen käskytettäväksi 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja37314Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1315385Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1985059SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei654127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873531Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093038HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122763Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan322439Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2742048Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan121521