Ihmeellisen hiljaista on vasemmistossa naapurin isännän touhujen kritisointi. Ei ole turhan paljon kritiikkiä putinin touhuiluun kuulunut. Feministeillä nyt luulisi ainakin olevan asiaan jotain sanomista, mutta ei mitään.
Ehkä on niin kun mies on kommunistisen teurastussysteemin edustaja niin se on automaattisesti hyvä ja kun taas ei kuulu kommunistiseen teurastajaryhmään on automaattisesti paha ja taantumuksellinen mies. Länsimainenvapaan yhteiskunnan edustaja paha itäisen vankileirien saaristo diktatuurin mies hyvä.
Koko vasemmisto on ollut herra putinin touhuista hyvin hiljaa tuomiojaa lukuun ottamatta. Näytäytyykö idän Hitler vasemmistolle uutena kommunistisena messiaana joka tuo mukanaan paremman yhteiskunnan? Ainakin Femen on maistellut tämän punamessiaan vankiloisen monipuolisia virikkeitä ja maukasta ruokavaliota.
Tarja Halonen auttoi kaikin tavoin Putinin maahan tuloa poistamalla jalkaväkimiinat ja sen lisäksi vielä yritti kerätä säilytykseen kaikki metsästys aseet ja patruunat ampimaradoille, mistä yksityiset venäläiset joukot olisivat voineet ne käydä ryöstämässä ja aloittaa ilmaisilla aseilla ja patruunoilla maan valtaus myös sisältä käsin Itä-ukrainan malliinmukaan ja alkaa sitten konfliktin suomessa. Rajan yli aseita on ainakin jonkin verran vaikeampi kuljettaa kuin mitä se on Ukrainassa. Täällä on sentään edes jonkin verran rajavartijoita,mutta halosen kaudella nekin on supistettu minimiin.
Feministeillä ei kantaa Vlarimir Putiniin?
3
112
Vastaukset
- Biip biip
Ei feministeillä ole mitään sanottavaa koska he ovat liian tyhmiä. Kun seuraa kansalaiskeskustelua näistä aiheista niin sieltä joutuu muutenkin etsimään naisia haravalla, femakoista puhumattakaan.
Luuleeko joku ihan oikeasti että kana-aivoinen tissejä vilautteleva femakko voisi analysoida maailmanpolitiikkaa? Heh!
Femakko kertoo mielipiteensä sitten kun nämä Rosenbergit, Kantolat ja muut, ovat siellä yliopiston luutuneilla käytävillä vaivoin onnistuneet tuottamaan jonkun tyhmän mielipteen roboteilleen.
Sitten nää lähtee toistamaan sitä. - Vitttukapinaa
Onhan meillä sanottavaa.
https://www.youtube.com/watch?v=egQNqrRYtUw - Anonyymi
Aloitus vuodelta 2015 mutta äärimmäisen ajankohtainen. Suomalaisten ns. feministien varsinkin sitä äärivasemmistoa edustavien hiljaisuus ja kyettömyys arvostella venäjän fasismia ja diktatuuria on häpeällistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851888- 821730
- 511380
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471317Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481212- 1211208
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1061047Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23982- 39945
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59942