Feministeillä ei kantaa Vlarimir Putiniin?

Komujen unelma elää

Ihmeellisen hiljaista on vasemmistossa naapurin isännän touhujen kritisointi. Ei ole turhan paljon kritiikkiä putinin touhuiluun kuulunut. Feministeillä nyt luulisi ainakin olevan asiaan jotain sanomista, mutta ei mitään.

Ehkä on niin kun mies on kommunistisen teurastussysteemin edustaja niin se on automaattisesti hyvä ja kun taas ei kuulu kommunistiseen teurastajaryhmään on automaattisesti paha ja taantumuksellinen mies. Länsimainenvapaan yhteiskunnan edustaja paha itäisen vankileirien saaristo diktatuurin mies hyvä.

Koko vasemmisto on ollut herra putinin touhuista hyvin hiljaa tuomiojaa lukuun ottamatta. Näytäytyykö idän Hitler vasemmistolle uutena kommunistisena messiaana joka tuo mukanaan paremman yhteiskunnan? Ainakin Femen on maistellut tämän punamessiaan vankiloisen monipuolisia virikkeitä ja maukasta ruokavaliota.

Tarja Halonen auttoi kaikin tavoin Putinin maahan tuloa poistamalla jalkaväkimiinat ja sen lisäksi vielä yritti kerätä säilytykseen kaikki metsästys aseet ja patruunat ampimaradoille, mistä yksityiset venäläiset joukot olisivat voineet ne käydä ryöstämässä ja aloittaa ilmaisilla aseilla ja patruunoilla maan valtaus myös sisältä käsin Itä-ukrainan malliinmukaan ja alkaa sitten konfliktin suomessa. Rajan yli aseita on ainakin jonkin verran vaikeampi kuljettaa kuin mitä se on Ukrainassa. Täällä on sentään edes jonkin verran rajavartijoita,mutta halosen kaudella nekin on supistettu minimiin.

3

177

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Biip biip

      Ei feministeillä ole mitään sanottavaa koska he ovat liian tyhmiä. Kun seuraa kansalaiskeskustelua näistä aiheista niin sieltä joutuu muutenkin etsimään naisia haravalla, femakoista puhumattakaan.

      Luuleeko joku ihan oikeasti että kana-aivoinen tissejä vilautteleva femakko voisi analysoida maailmanpolitiikkaa? Heh!

      Femakko kertoo mielipiteensä sitten kun nämä Rosenbergit, Kantolat ja muut, ovat siellä yliopiston luutuneilla käytävillä vaivoin onnistuneet tuottamaan jonkun tyhmän mielipteen roboteilleen.

      Sitten nää lähtee toistamaan sitä.

    • Vitttukapinaa
    • Anonyymi

      Aloitus vuodelta 2015 mutta äärimmäisen ajankohtainen. Suomalaisten ns. feministien varsinkin sitä äärivasemmistoa edustavien hiljaisuus ja kyettömyys arvostella venäjän fasismia ja diktatuuria on häpeällistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      590
      1424
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      787
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      490
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      40
      485
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe