Sikkuelämä

voimaa

Miten sinkku elämä vaikutti sinuun?

Oma kommentti:
katsoin viimeisen sinkkuelämän.
Oli todella hyvä sarja. Harmi että sarja päättyi.
Sinkkuelämä oli elämää. Tapahtui kaikkea mitä sinkkunaisille sekä varatuille naisille voisi käydä, joka ehkäpä antoi naisille voimaa olla nainen.
Se anto mulle jotenkin voimaa lisää omaan suhteeseen. Itse olen ollu vähän down kun mieheni on ollut kummallinen. Luulin että petti ,mutta ei.
Suomalaiset naiset ovat liian nöyriä miehillä, ainakin joskus. Kun aloin itse olemaan enemmän itsekkäämpi ja "eloisampi" asioihin, asiat alkoivat toimia mielestäni paremmin. Miehet pitävät kun naiset ovat juuri omana itsenään (kommentti. ellei miehessä ole vikaa eli "sikoja" < kannattaa unohtaa koko mies silloin ja ajella omaa itseään) ja haluavat tietenkin huomioda miehensä mutta olla vähän itsekkäämpiä ja ottaa ohjat käsiin " muttei tossun alle laiteta miestä" ! Ehkäpä olen ollut "ensikertalainen" näin 3 vuoden suhteessa liian unelmien mukaan elänyt nainen.
Sarjan takia niistä neljästä hahmosta olen oppinut enemmän omaa itseäni ja tuonut sitä uutta suhteeseen joka on auttanut.
Kiitos Sinkkuelämä! (kuullostaa hullulta, mutta fakta) .

0

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ei sua enään tunnista

        Kun olet vanhentunut ja lihonut.
        Ikävä
        90
        5157
      2. Huomenet naiselle

        Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
        Ikävä
        53
        4046
      3. Mikä kaivatussasi kolahti?

        Mikä oli erityistä?
        Ikävä
        25
        2169
      4. Etsin vastaantulevista sua

        Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
        Ikävä
        27
        1837
      5. Kaikesta muusta

        Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
        Ikävä
        16
        1785
      6. Hyvää yötä.

        Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
        Ikävä
        15
        1434
      7. Ajatteletko koskaan

        Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
        Ikävä
        27
        1227
      8. Tekis mieli lähestyä sua

        Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
        Ikävä
        20
        1036
      9. T, miten mun pitäis toimia

        Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
        Ikävä
        43
        981
      10. Kyllä hävettää!

        Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
        Taivalkoski
        21
        980
      Aihe