Oliko se joku "tarkoituksellinen loppupaljastus" se Kihon etunimi, onko se tullut aiemmin esille sarjassa? Naureskelin vaan, että "huu, suuri salaisuus, hänen nimensä on John" :D
Kai se sentään joskus on tullut esille? En ole mikään vakioseuraaja ollut, joten arvelin, että joku täällä varmaan tietää.
Kihon etunimi
11
4166
Vastaukset
- ekk
Eihän sitä nimeä tosiaan oo paljastettu koko sinkkuelämän historian aikana...
- Oliko
Oli se kuitenkin vähän teennäinen se "paljastus".. Ja juuri se, että ketä nyt välttämättä kiinnostaa onko se John vai Jack vai mikä.. No, ehkä jotain sinkkuelämien suurta fania.. :)
Itse tosiaan vain silloin tällöin olen sarjaa katsonut. Huomannut valitettavasti, että taso rupesi laskemaan alaspäin. Liekö sarja siksi lopetettu, kun ei enää keksitty "uusia" juttuja sarjaan. Jotenkin se loppu alkoi olla sitä saman jauhamista.. - Tumppijukka
Oliko kirjoitti:
Oli se kuitenkin vähän teennäinen se "paljastus".. Ja juuri se, että ketä nyt välttämättä kiinnostaa onko se John vai Jack vai mikä.. No, ehkä jotain sinkkuelämien suurta fania.. :)
Itse tosiaan vain silloin tällöin olen sarjaa katsonut. Huomannut valitettavasti, että taso rupesi laskemaan alaspäin. Liekö sarja siksi lopetettu, kun ei enää keksitty "uusia" juttuja sarjaan. Jotenkin se loppu alkoi olla sitä saman jauhamista..Niihän ne kerto siinä viikonlopun spesiaalissa että Carrie ei voinu rakastua kihoon ku se ei tienny sen oikeaa nimeä. Nyt tämä nimi 1paljastettiin ja ovet on Carrien kannalta auki "ihanalle" loppuelämälle.
Toivottavasti tällä paikalla esitetään jatkossa yhtä viihdyttävää ja "leikkiyhteiskunta" kriittistä ohjelmaa. Hyvinä vaihtoehtoina olisi esim. SmackDown tai Raw tuolta subTv:n puolelta.
- Kaarina
Hei!
Kyllä nimi on tullut joskus ohimennen sarjassa. Silloin kun heillä oli mennän seurustelua. Ei tosin kirjoitettuna vaan sanottuna.
T: kaarina - Eulalia
Siitä en tiedä onko nimi aiemmin tullut esille, mutta minulle sen "Johnin" näkyminen kännykässä symboloi sitä että Mr. Big on viimein Carrien suhteen vakavissaan, eikä sellainen pelkuri joka aina lähtee lopulta kiitämään.
Tuollaisia tyyppejä on oikeastikin, joille kyllä hauskanpito aina kelpaa, mutta jos puhutaan seurustelusta, avo- tai avioliitosta... Sitä mennään sitten hyvin vaikeaksi tai ilmoitetaan jo alussa että me EMME seurustele. Olen moisen tuntenut itsekin. Sydämensä vain rikkoo jos lähtee siihen pelleilyyn mukaan. Harvalta onnistuu se että pitää fuck buddya.- fanittaja
Ehkä myös sitä, että Carrien puhelimessa on nyt tyypin oikea nimi eikä muunlainen nimi. Eikös alkuvaiheessa auhdetta uutta kohdetta nimitetä usein jollain ns. partionimellä?
- ,,,
no
kaikki eivät halua naimisiin ja lapsia ja asunto- ja auto- ja kesämökkilainaa ja kultaista noutajaa ja ikuisia kompropmisseja eikä etenkään lopettaa omaa itsenäistä elämäänsä yhteiskunnan ja kirkon parisuhdeodotusten vuoksi. joillekin esimerkiksi ystävät, hauskanpito ja monenlaiset kokemukset ovat koti-iltoja tärkeämpiä asioita.
toivottavasti hyväksyt myös tällaisen elämäntavan valinneet. - Eulalia
,,, kirjoitti:
no
kaikki eivät halua naimisiin ja lapsia ja asunto- ja auto- ja kesämökkilainaa ja kultaista noutajaa ja ikuisia kompropmisseja eikä etenkään lopettaa omaa itsenäistä elämäänsä yhteiskunnan ja kirkon parisuhdeodotusten vuoksi. joillekin esimerkiksi ystävät, hauskanpito ja monenlaiset kokemukset ovat koti-iltoja tärkeämpiä asioita.
toivottavasti hyväksyt myös tällaisen elämäntavan valinneet.Minulla ei ole mitään kenenkään valintoja vastaan, mutta puhuinkin siitä että jos jompikumpi on rakastunut toiseen ja toinen haluaa vain kermat päältä... Rakastuneena sitä haluaa tietenkin ihmisen aivan kokonaan. Pirun vaikea tilanne, jota toivottavasti itse en koe enää koskaan (siis yksipuolinen rakkaus).
- herrrrrkkuperse
paska homma et sinkkis loppu.... :( onneks kihon nimi sentään kerrottiin!
- Rhanna
Kihon oikeaa nimeä ei sarjassa ole kerrottu aiemmin. Tämä tuli hyvin ilmi esim. Jäähyväiset sinkkuelämälle dokkarissa. Siinä sanottiin ettei Carrie ole tiennyt Kihon oikeaa nimeä. Samoin luki uusimmassa Oho!-lehdessä jossa esiteltiin 35 faktaa ohjelmasta. Käsikirjoittajatkaan eivät tienneet kuin ihan loppumetreillä että Kihon oikeaksi nimeksi tulee paljastumaan John.
Mutta mutta...jotain hyviä uutisia sentään, vaikka sarja päättyikin! Katsossa mtv:n ohjelmista vastaava henkilö kertoi että ainakin 5. ja 6. kauden uusinnat ovat luvassa jossain vaiheessa :)
- Odessa
Jos katsoit Sinkkuelämää dokkarin lauantaina niin siinähän kerrottiin että Mr Big oli Carrielle etäinen juuri sillä tavalla symboloitiin tätä etäisyyttä että ukkelia kutsuttiin vain Mr Big nimellä.
Nyt viimeisessä jaksossa kun vihdoin ja viimein he menevät tosissaan yhteen Carrie on saanut Mr Big:in lähelleen ja hän John. :) I love it!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1495629Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1543680"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1273394Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m383235Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.542330- 242270
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2352235Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk941852Ehkä mä ymmärrän sua nyt
Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä51332