Hyvä lenkkivarustus

Huvitti kun David ja Priya oli lenkillä, osittain lunta maassa ja vettä (melkein räntää) satoi taivaalta ja Davidilla sortsit päällä lenkillä, tokihan lenkillä kuuma tulee mutta jos oikeesti juoksis tuossa varustuksessa tuossa säässä, vois tulla vilustus lenkin jälkeen.
7192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vai voisi tulla oikein vilustus lenkin jälkeen.

Äänestä

Ei ihan tavatonta Suomessakaan. Kymmenisen vuotta sitten pari havaintoani:
Pääsiäisenä muutaman asteen lämpötilassa (auringon paistaessani) nuori mies käveli edessäni shortsit ja T-paita päällä.
Muutaman päivän päästä edellisestä satoi räntää ja mies käveli parkkipaikalta markettiin shortseissa (yläpään varustusta en muista).

Äänestä

Ei tuossa ole mitään epätavallista tai huvittavaa. Jotkut ihmiset ovat karaistuneempia kuin toiset. Näitä kevyesti vaatetettuja näkee vilkkaimmilla lenkkipoluilla läpi vuoden.

Äänestä
  • Niin no Emmerdalessa ne "juokseekin" oikeesti vain nurkan takaa, joten sinällään voi olla hyvinkin karaistunut Emmerdalessa, mutta oikeessa elämässä voisi nousta kuume jos juoksee räntäsateessa nuo vaatteet päällä.

    Äänestä

Kuule ap, ei kaikille nouse kuume vaikka juoksee noissa tamineissa kylmillä ilmoilla. Helsinkin Paloheinässä juoksi joitakin vuosia sitten kaksi pariskuntaa pelkissä uimavaatteissa 15 asteen pakkasella monen kilometrin lenkkejä. Kukaan heistä ei ollut kertaakaan kuumeessa, koska he olivat tottuneet tällaiseen. Ei tuota tapaa kannata kenellekään suositella, mutta uskon, että Davidia näyttelevä Matthew Wolfenden on jonkin verran tavallista pulliaista karaistuneempi kundi.

Äänestä

Davidilla on niin kuuma kinkku siinä rinnalla, että hikeä puskee pakkasessakin.
On tehty muuten miehestä nyhjäke, siis todella aivoton tollo. Naiset iskevät, siis todella jopa tönivät ja hakkaavat reppanaa ja häitä pukkaa.

Onko muuten niin, että miehet ovat tulleet naismaisiksi reppanoiksi ja naiset taas liikaa miehistyneet, meilläkin? Sarjassahan ei kunnon miestä ole, naisten pehmittämiä ja kuohittuja torsoja kaikki.
Entinen pappi, huh huh voi ja voi. Zak pyörii lippalakki päähän liimautuneena, parta homeessa. Lenkkeilevä tehtaanomistajan poika ihan pihalla, ei tiedä mikä on NAINEN. Tehtaanomistaja muuten aivan munaton pahasuisen, leikellyn akkansa jäljiltä.
Horatsu Charityn aviopuoliso, varsinainen reppana. Kerran sai ja lapsi napsasti kummasti kehiin, siivoojan kannatti antaa... No nyttemmin lehtolapsella onkin jo kylän paras mies isukkina, vallan mainio onkin.
Kylän pahin roistohullumies pyörii talojen nurkissa, ja yksi mies makaa metsässä mullan alla.
Marlon parka meiskaa pihvien ja koiran kanssa. Kartanon omistajakuvatus ei ole miestä nähnytkään hevosten lisäksi, reppana.
Ainoa mies sarjassa on aivonsa pilalle juonut vanhus, jolla ei ole kattoa päänsä päällä, ja vanha knääkkä akka tekee nyt hänestäkin selvää.
Sorry en muista nimiä, knääkkä on ihana hattunsa kera ja mikä moraali hänellä.

Äänestä
  • Semmoisiahan miehet tuppaa olemaan, kun ovat rakastuneet. Sitten astuvat kuitenkin esiin, kun oikeasti Miestä tarvii.
    Jimmy on paras esimerkki. Sadien kanssa se oli täysvellihousu, mutta nyt Nicolan kanssa siitä on kasvanut paikoitellen mies. Nicola on melkoinen mamma ja antaa suun soida tuon tuosta.
    Jimmy oli mies kun Ednaa piti auttaa ja majoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lenkkeilijä kirjoitti:

Huvitti kun David ja Priya oli lenkillä, osittain lunta maassa ja vettä (melkein räntää) satoi taivaalta ja Davidilla sortsit päällä lenkillä, tokihan lenkillä kuuma tulee mutta jos oikeesti juoksis tuossa varustuksessa tuossa säässä, vois tulla vilustus lenkin jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu