On taas huutelemassa palkanalennuksia.
Tosin,heitä tämä ei koske..
Tosin,heitä tämä ei koske..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
sitäpä sitä. EK ja kokoomus. duunaria turpaan joka tilanteessa. ihan professoorit kärrätty huutamaan PALKKAMALTTIA PALKKAMALTTIA. JA NYT PALKAN ALENNUSTA. perrkeleeeen sontavarpuset. työttömyysvakuutus maksu takas yrittäjille. pas.kat työllistä yhtään sen enempään vaikka se poistettiin. työtöntä ja työtä tekevää kyllä kuritetaan ja vinku kovaa että kuinka yrittäjää pitää ymmärtää. tennaria suhisee ja jäljelle jääneitä kiristetään joustamaan kuin elastinen ja koitetaan keksiä kaikki mahdollinen jotta ahneet loisbummi työnantajat sais enemmän täytettä omaan pussiin. ja lammas duunarit vaan kiristelee hampaitaan ja ei rupea lakkoilemaan. olis jo nimittäin suurlakon paikka. tässä jo viidettä vuotta ollaan kärvistelty suorittavassa portaassa ja valoa ei näy. verottaja ruuvaa toisaalta ja yrittäjät nyhtää toisaalta. joskus se kuminauha katkeaa.
Rikkaista se pitää aloittaa!
Kaikilla yli 100000 ansaitsevilla puolet pois palkasta, ja vero 70%
Rahojen maastavientikielto takaisin!
No per,kele kun edes näyttäis jotain esimerkkiä,mutta kun
huudellaan vaan muille.
Koko toi ek on aivan turha turhakkeiden laitos,joka tulisi kokonaan
lakkauttaa.Säästö olisi suuri.
Neuvostoliitossa yritettiin hoitaa yritystaloutta ilman yksityisiä yrityksiä, mutta ei se sielläkään onnistunut.
Työntekijä ovat itse ajaneet itsensä ahdinkoon.Liittymällä loimaan liittoon. Siksi ammattiyhdistykset eivät pysty enää hoitamaan työläisten asioita kun väki on ammattiliitoista kaikonnut. Omaa oksaa olette sahanneet. Nyt teille maksetaan, mitä maksetaan se on teille oikein.
Näin se valitettavasti on, ja se oikeistopuolueiden äänestely on suorastaan oman puunsa kaatamista.
niin, kuka idiootti haluaa kaataa oman puunsa itsensä päälleen, suomalaiset on idiootteja.
Ammattiliittoihin on turha kuulua.
Kyllä EK meistä huolta pitää.
Se on taatusti varma ettei ek ajattele duunaria. Se palauttaa patruunaajan. Eli 1900 luvun meininkin takaisin.
Kannattaa ottaa se irtisanoutuminen, jos vähänkin säästöjä.
Kyllä nuo "työperäistä maahanmuuttoa" Suomeen kuskaavat kusipäät jossain vaiheessa tajuaa, että ei työläisen palkka ole suuri vaan PIENI verrattuna eurooppalaisten palkkoihin.
"Päälliköiden", "johtajien", "sinisten kirjojen kirjoittajien" ja muiden POLIITTISTEN PASKOJEN liksat VEROrahoista sen sijaan on TÄHTITIETEELLISET verrattuna yleismaailmallisesti.
Vielä kun listaan lisätään muutama 100 000 jonnin joutavaa "tutkijaa" verovaroin".
Katellaan sitten parin vuoden kuluttua, kiillotteleeko "työperäinen maahanmuutto" poliittisten paskojen kenkiä ja kotirappusia allahin hengellä......
Olihan se Himasen Raportti kieltämättä kallis.
Kiinasta olisi saanut samanlaisen parilla Satasella.
Kyllä Työmies Himasella on liian suuri palkka...
jos naama, työtahti, työnjälki, ja ilmainen ylityö kiinnosta niin tennaria tulee millä tahansa tekosyyllä. tärkeintä on jatkuva tuoton lisääminen. itse asiassa ollaan JO 1900 luvun alkuvuosien tasolla. mielenkiinnolla odotan koska tapahtuu kuin sykleinä aina historiassa se lopullinen selvittely kiistaan kuten silloin vuonna 1900-1920. tällä kertaa kylläkin uusjako tulee tapahtumaan silleen että suomenlinna täyttyy porvaripaskoista. lähtee se patruunastakin henki kun tarpeeks koputtaa.
Maksoi verovaroista täysin tyhjä "tutkielma". Sillä rahalla ei tietenkään saatu muuta kuin valta-eliitin tahtoa myötäilevää paskaa.
Seitsemällä kympillä saisi varmaan jo oikean lausunnon siitä miten eu ja euro tuhoaa koko maan. Joo laskekaa palkkoja nyt että pärjäämme.. VAIKKA OLEMME TÄSSÄ AUTUAASSA UNIONISSA JOKA PELASTAA SEKÄ NOSTAA KAIKEN KUKOISTUKSEEN kuten luvatiin ennen kansanäänestystä, eurosta emme saaneet edes äänestää vaikka niin luvattiin !.
Lieksaanhan vietiin taloutta kukoistukseen saattamaan koneinsinöörejä, siellä varmaa nykyään jo lyhennetään Suomen ulkomaan velkaa kun kerran niin hyvin pakosti pyyhkii !
hiipuu kun ei ihmisillä ole ostovoimaa, mikä ruokkii ja on katastrofiininen lumipalloefkti, mikä on lumipalloefekti!
Ay johtajat ovat ahneita suuripalkkaisia porvareita vasemmiston ja sdp sellaisia, yli 100.000 vuosiansiot kuten evlut arkkipiispalla ja kokoomus evlut presidentillä, kokoomusjohtoisella supo johdolla ja poliisiylijohdolla!!!! Yle on kokoomuksen johdossa, se evlut suuntauksen Lauri Kivisen !!!
Määräosa leipääkuuluisi kaikille, on työssä tai ei ole, Mooseksen kirjan alussa maata, eläimiä, kaloja, kasveja luvataan kaikille ihmisille. Jeesuksen vuorisaarnassa ja Isämeidän rukouksessa luvataan määräosa leipää kaikille on työssä tai ei ole työssä! (ef.6:9). Vanhurskaus kansakunnan nostaa, ateistien,vapaamuurarien, maallisen ja hengellisen evlut johdon ja yrittäjien vallanhimo, ahneus, ylimielisyys valtion tuhoaa.
miik.3:11, hes.34, mal.3:5, neh.5, jes.58, psl.73, psl.82, jaak.2:14-18, joh.3:16-21 jne.....
Ei tätä maata enää pelasteta millään palkka-aleilla tai veronkorotuksilla.
Virkaloisilla,jotka verorahojen turvin elelevät,alkaa rahat yksinkertaisesti
loppumaan.Tämä on verrattavissa hallituksen toimiin,josta on enemmän haittaa kuinhyötyä
.
Kun ideat ja rahat on loppu,alkaa idiotismi.
Työntekijää tuskin motivoidaan vuosien jälkeen palkka-alella.
Ja tuleeko siitä uusi ilmiö,että työntekijä vaikka 3 vuoden välein
käy pyytämässä pienempää palkkaa.Heh.
Kyllä siitä on lähettävä,että turhaa byrokratiaa pellolle ja lakkautukseen,
josta mainiona esimerkkinä on tämä EK.
Eihän näillä ole mitään tuottavaa tekemistä,kuin palkka-ale huutelu silloin tällöin
Porvareitten suojatyöpaikka.