Pikkujoulut = mahdollisuus

CEO

Firman pikkujoulut ovat oivallinen mahdollisuus kartoittaa naispuolisten alaisten yhteistyökykyä, motivaatiota ja halua edetä urallaan.

Jotkut heistä saavat tammikuussa ylennuksiä ja palkankorotuksia kun toiset saavat tyytyä lopputileihin ja lomautuksiin.

Näin se toimii, ainakin meillä ja hyvin on toiminutkin.

8

2340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä tuntui ihanalta

      Kyllä tuntui ihanalta rakastella osastopäällikön kanssa poika pani parastaan. Meikäläisen onnistumunen näkyy sitten tammikuun palkassa.

    • ehkä joskus CEO

      Muistan tälläisekin tapauksen: ennen pikkujouluja oli ollut kaikkia irtisanomisuhkia ja uudellenjärjestelyselvityksiä. Pari päivää ennen bileitä tuli tieto, ettei ketään irtisanota. Tietoa pantattiin pikkujoulujen yli, niin koko johtoporras sai kerrankin kunnolla. Kyllä se irtisanomisuhka on parhaita p***nkostuttajia!

      • pikkupomo

        Ennen pikkujouluja todellakin kannattaa päästää huhu liikkeelle että ihastuksen kohteet (ja muodon vuoksi muutama "varanumerokin") irtisanotaan.

        Ja sitten pikkujouluissa esittää heille pelastavaa ritaria tyyliin "minä niin tykkään sinusta ja kunnioitan sinua ihmisenä ja teen kyllä kaikkeni ettei ainakaan sinua irtisanota".

        Jollei tuolla irtoa pesää illan mittaan niin ei sitten millään.


      • spider

        Ei ole helppoa sullakaan. Etkö saa naista ilman puolittaista kiristystä?

        Ei siis millään pahalla mutta siltä toi kuulosti...

        Joten hauskaa ja yksinäistä joulunalusaikaa sullekin;)


      • spider
        spider kirjoitti:

        Ei ole helppoa sullakaan. Etkö saa naista ilman puolittaista kiristystä?

        Ei siis millään pahalla mutta siltä toi kuulosti...

        Joten hauskaa ja yksinäistä joulunalusaikaa sullekin;)

        Mulla ei siis tule olemaan yksinäistä kun on oma kulta kainalossa, joten se (sulle)-KIN loppu ei viitannu muhun itseeni...


    • Jorma_II

      Roskasakkia ja rahattomia pikkupomoja.

      Jos jotain on pakko n*#ida, niin vaimo on sitä varten.

      Enintään alempaa keskijohtoa.

    • Yäk!!!

      Ja vielä kerran yäk!
      Onneksi on muitakin vaihtoehtoja edetä urallaan...

    • Ollila

      Ei voi kuin hämmästellä ihmisten henkistä alemmuustilaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      1012
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      902
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      837
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      88
      812
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      790
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      49
      697
    Aihe