Muistakaa tämä näin eduskuntavaalien alla.
Kepu ajaa vain rikkaiden maanviljelijöiden etuja
skkjgfa
1755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Heps Kuk Kuu
Teukka on opettaja. Asia on todistettu . Teukalla kun on toi viinaongelma ,häntä janottaa väärässä paikassa. No asian päätti korjata työkaveri Juha ,joka vei Teukalle raittiussanoman ja kertoi viinan kiroista. Teukka kuunteli Juhan jutut ja sai Juhan tarkistelemaan kantansa asiasta uudestaan, jonka seurauksena Juha rupesi juomaan ja pani vähän ranttaliksi Espanjassa , yritti tietty salata asian . Juttu kumminkin vuoti julkisuuteen.
Onhan toi Teukka sentään saannut jotain aikaan kansanedustajakautenaan, nimittäin Juhan juomaan
Tässäkö
tulevat persu ministerimme? Hei Kelatkaa nyt vähän !
http://images.iimg.in/c/5243e418e4eed47ca10000d9-4-500-375-1380181033/funniest-drunken-people-around-the-world-5243e4182abac.img
Hoh Hoh Hoo repesin
jo pelkästä ajatuksesta Teukka ja Juha ministereinä.
Buaaaaaaaaaah Buaaaaaaaaaaah Buaaaaaaaaah
Ärhis se vasuri
Minusta televisiossa esitetty elokuva Juoppohullun päiväkirja kuvasi hyvin persuja ja heidän luulojaan . Alku oli jo hyvä jossa poliisit hyökkäsivät täysin ulkopuolisen afrikkalaisen kimpuun ja töissä käyvän mamun mollaaminen joka silti säilytti tyyneytensä , puhumattakaan AA-kerhon sotkeminen jeesusteluun . Ihan persu tyyliä. Kolmikko toi hyvin mieleen teukan ,juhan ja allah-noha puheet ja sekoilut.
Taitaa olla persut
vauhdissa . Hoh Hoh Hoo ihan tyypillistä persu touhuu.
http://vimeo.com/116082408
Tässä tuleva
ministerimme tekee kehysriihipaketin hetkessä.
http://www.riemurasia.net/video/Heinähommissa/73890
Edellinen on keputrollin aivopieru.
ok
kepun eu kiima on ajanut monta tilaa konkkaan suomessa??
Nii ja kokkareet ajaa rikkaiden yrittäjien ja ekp:n etuja. Demarit taas leikkii porvaria ja kääntyilee tuuliviirin tavoin sinne mistä saa parhaat pointsit.
Persut sen sijaan vain mässäilevät veronmaksajien rahoilla ja kieltäytyvät ottamasta vastuuta.
Kepu pettää aina.
Muistamme.
Kepulaista kepulointia.
Muistakaa myös että kepu ottaa cokkelit mieluiten kumppaniksi hallitukseen.
Ääni kepuleille on tukea cokkareille.
Kepu mitään vaaleja voita. Ylen propangandaa koko juttu.
Olen lukenut, että lestat ovat suureksi osaksi kepuja. Muistakaa, että kepulais-virolaisen "lehmänkauppoja" pakkoruotsin aikaansaannos. Kepulais-vanhanen se aloitti vastikkeettoman rahanjaon Kreikkaan. Kepulaiset olivat paskalain takana. Kepulaiset ovat AINA vastustaneet eläkkeisiin liitetyn huonon indeksin parantamista. Onko rikoksista tuomittu kepulais-kaikkonen edelleen tyrkyllä eduskuntaan.meinaan, kun niin kehuskeli sitä sijaislasta ja esiintyi sen varjolla julkisuudessa? Kunna veroäyriä äänestettäessä juuri KEPULAISET HALUSIVAT NOSTAA VEROJA, koska maanviljelijät saavat vähentää elinkeinokulunsa veroissa.
Maajusseilla todella lievä verotus suurten vähennysten takia. Kitisevät koko ajan rahanpuutetta mutta traktoreita, autoja ja etelänlomia hankitaan joka vuosi.
Olisiko vaikea muuttaa asia niin että duunarit ostaisivat firmalle koneet, tarvikkeet ja toimitilat? Saisivat sitten tehdä vähennyksen verotuksessa.
Voisihan ne ostaa, jos saisivat yhtä paljon valtion avustuksia, kuin maatalousyrittäjät sukupolven vaihdoksiin, suurnavetoiden ym. oman tuotantohaatansa tuotantorakennusten rakentamisavustuksina, eipä ne ole pikkurahoja... Pitkäaikaiset halvat lainat lisänä siihen.
Edellinen on keputrollin aivopieru.
Mistä syystä et itse rupea maanviljelijäksi ? Kun se kerran on niin rahakasta puuhaa. Voisin heti myydä sinulle tarpeellisen , tukiin oikeuttavan määrän peltoa, tilakeskuksella. Ja eikun etelänlomia tilaamaan.