Käykää allekirjoittamassa tämä

hyvät ihmiset !

http://www.adressit.com/huoli_2015

Autetaan yhdessä täysin vailla hoitoa ja kuntoutusta olevat mielisairaat avun piiriin.
Psyykesairaat ja syrjäytyneet, etenkin keski-ikäiset miehet, eivät saa useinkaan mitään apua eivätkä lääkitystä, psyykkeensä moninaisiin ongelmiin.

He sortuvat yhä uudelleen ja uudelleen erilaisiin rikoksiin, koska eivät saa mm. terapiaa. Syrjäytyneinä heillä ei myöskään ole minkäänlaista turvaverkkoa lähellään

Adressin yhteydessä psykiatrisen vankilasairaalan professori ja erikoislääkäri
Hannu Lauerma totesi erittäin perustellusti julkisuudessa:

"Merkittävä osa mielenterveyden häiriöiden aiheuttamista syrjäytymisistä ja mielenterveysongelmaisten tekemistä rikoksista on estettävissä hyvällä hoidolla."


Käykää allekirjoittamassa adressi - minä allekirjoitin jo!!

6

116

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jottain rajjaa

      Mä teen tosta rikosilmmoituksen! Tuo on terveyden vaarantamista. Nauroin niin että sain kouristuksen.

    • hyvät ihmiset !

      Jo 5083 allekirjoitusta! Toivottavasti siellä sairaalassa on perhehuoneita nyt kun tämä huolenaiheemme on astumassa (hehheh) avioon.

    • Mitämitä?

      Eikö se ole vieläkään hakannu sitä nuorikkoaan sairaalaan? Kai se jo on...?
      Ensi- ja turvakotiinhan se nainen ei valitettavasti enää pääse pakoon. Kauheaa :(
      Onko sillä naisella omia lapsia? Tuolla miehellä kun on kuulemma 12 lasta.
      Se on antanu niille kaikille lapsille nimet ja se on ilmoittanu ne lapset päiväkoteihin ja kouluihin. Se kerto ite että osa sen lapsista on kyl jo kuollu, ne kuolleet lapset on kuvattuna sen FB-kansikuvaan. Ilman niitä kuolemii sil olis jo 27 lasta. Melkonen orhi.
      Ihme ja kumma ettei yksikään lapsi oo ikuna saanu tavata sitä eikä asuu sen kanssa milloinkaan?? Eikä se oo ikinä ollut yhdenkään lapsen huoltaja?? Omituista??

    • Mis tää könsikäs

      ny taas asukaan? Kyllä mä sile römpsää näytän ja pistän kans ojennuksee!!
      Näyttä kuvis olevan semmonen perinteinen vanhapoika, ei oo vissiin pilhanderiia paljo saanu eläessään?
      Kyl mä sen veisin mun makuukamariin ja melkoset kyydit antasin kans!

      Hilma 96 v. Espoosta

    • Nauran taas

      Jos se oikeesti haluais lukijoita niille onnettomille sivuilleen, se postais näitä sinne. Kohta ois suosituin vitsipalsta netissä.

    • Se on ite internetin

      suurin vitsi. Ei tosin mikään hyvä vitsi mut vitsi kuiteski. Suomen ainoo vanhapoika joka ei oo koskaan ikinä onnistunu eläessään yhtään missään asiassa.

      Jokainen ihminen on sen hylänny ja jo sen oma äiti sano synnärillä:
      "voitteks työntää ton takas sinne mistä se tulikin, me koitetaan uudelleen, ei voi nimittäin mennä enempää pieleen seuraaval kerral!"

      (tosin kätilö työnsi sen pienen lapsen väärään reikään, mutta siitä se kertoo ite enemmän omilla kotisivuillaan - siinä osiossa: "pedofiilit ja muut runkkarit")

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe