Käykää allekirjoittamassa tämä

hyvät ihmiset !

http://www.adressit.com/huoli_2015

Autetaan yhdessä täysin vailla hoitoa ja kuntoutusta olevat mielisairaat avun piiriin.
Psyykesairaat ja syrjäytyneet, etenkin keski-ikäiset miehet, eivät saa useinkaan mitään apua eivätkä lääkitystä, psyykkeensä moninaisiin ongelmiin.

He sortuvat yhä uudelleen ja uudelleen erilaisiin rikoksiin, koska eivät saa mm. terapiaa. Syrjäytyneinä heillä ei myöskään ole minkäänlaista turvaverkkoa lähellään

Adressin yhteydessä psykiatrisen vankilasairaalan professori ja erikoislääkäri
Hannu Lauerma totesi erittäin perustellusti julkisuudessa:

"Merkittävä osa mielenterveyden häiriöiden aiheuttamista syrjäytymisistä ja mielenterveysongelmaisten tekemistä rikoksista on estettävissä hyvällä hoidolla."


Käykää allekirjoittamassa adressi - minä allekirjoitin jo!!

6

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jottain rajjaa

      Mä teen tosta rikosilmmoituksen! Tuo on terveyden vaarantamista. Nauroin niin että sain kouristuksen.

    • hyvät ihmiset !

      Jo 5083 allekirjoitusta! Toivottavasti siellä sairaalassa on perhehuoneita nyt kun tämä huolenaiheemme on astumassa (hehheh) avioon.

    • Mitämitä?

      Eikö se ole vieläkään hakannu sitä nuorikkoaan sairaalaan? Kai se jo on...?
      Ensi- ja turvakotiinhan se nainen ei valitettavasti enää pääse pakoon. Kauheaa :(
      Onko sillä naisella omia lapsia? Tuolla miehellä kun on kuulemma 12 lasta.
      Se on antanu niille kaikille lapsille nimet ja se on ilmoittanu ne lapset päiväkoteihin ja kouluihin. Se kerto ite että osa sen lapsista on kyl jo kuollu, ne kuolleet lapset on kuvattuna sen FB-kansikuvaan. Ilman niitä kuolemii sil olis jo 27 lasta. Melkonen orhi.
      Ihme ja kumma ettei yksikään lapsi oo ikuna saanu tavata sitä eikä asuu sen kanssa milloinkaan?? Eikä se oo ikinä ollut yhdenkään lapsen huoltaja?? Omituista??

    • Mis tää könsikäs

      ny taas asukaan? Kyllä mä sile römpsää näytän ja pistän kans ojennuksee!!
      Näyttä kuvis olevan semmonen perinteinen vanhapoika, ei oo vissiin pilhanderiia paljo saanu eläessään?
      Kyl mä sen veisin mun makuukamariin ja melkoset kyydit antasin kans!

      Hilma 96 v. Espoosta

    • Nauran taas

      Jos se oikeesti haluais lukijoita niille onnettomille sivuilleen, se postais näitä sinne. Kohta ois suosituin vitsipalsta netissä.

    • Se on ite internetin

      suurin vitsi. Ei tosin mikään hyvä vitsi mut vitsi kuiteski. Suomen ainoo vanhapoika joka ei oo koskaan ikinä onnistunu eläessään yhtään missään asiassa.

      Jokainen ihminen on sen hylänny ja jo sen oma äiti sano synnärillä:
      "voitteks työntää ton takas sinne mistä se tulikin, me koitetaan uudelleen, ei voi nimittäin mennä enempää pieleen seuraaval kerral!"

      (tosin kätilö työnsi sen pienen lapsen väärään reikään, mutta siitä se kertoo ite enemmän omilla kotisivuillaan - siinä osiossa: "pedofiilit ja muut runkkarit")

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      78
      4709
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2043
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1742
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      174
      1353
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1221
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      946
    9. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      16
      927
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      273
      904
    Aihe