Mikä on maailman rasittavin ja Suomessa varmaan käytetyin selitys typerille teoille henkilöstä sekä vuoden ja vuorokauden ajasta riippumatta: "No kun mä olin niin kännissä, kai sä ymmärrät?"
Eli siis ihmiset tehkää pavelus, keksikää jotain uutta tai olkaa mokailematta...
Älä selitä...
3
1088
Vastaukset 3
- Vinkkejä
Vaikka "No kun mä olin niin kännissä" onkin kovin useasti käytetty, on samalla myös hyvä, kaiken kattava ja ennen kaikkea USKOTTAVA selitys.
Jokainen, niin vaimot kuin tyttöystävätkin ovat joskus kännipäissään mokailleet. He tietävät humalassa mokailun olevan olevan täysin mahdollista (jopa luonnollista) ja pystyvät antamaan sen helpommin anteeksi kuin monet muut selitykset.
Jos töppäilette, olkaa fiksuja älkääkä jääkö kiinni.
Mikäli kuitenkin jäätte kiinni arvioikaa parhaan kykynne mukaan mahdollisimman tarkasti kuinka olette jääneet kiinni ja voiko koko asian kiistää tyystin. Mikäli muijanne/äijänne perustaa syytöksensä vain kuulopuheisiin ilman konkreettista näyttöä, kaiken järjestelmällinen kiistäminen paskapuheena ja panetteluna on joissakin tapauksissa osoittautunut varsin toimivaksi. Mikäli valitsette tämän tien, pysykää sillä tiellä. Tarinaa ei pidä muuttaa sen jälkeen kun se on kiistetty.
Mikäli muijallasi/äijälläsi on esittää konkreettisia todisteita syytöstensä tueksi (tyyliin valokuvia, videokuvaa, pikkuhousut taskussasi) pelatkaa AINA "mä olin niin kännissä" korttinne.
Älkää IKINÄ, KOSKAAN, MILLOINKAAN jääkö kiinni rysän päältä, sillä silloin saa olla melko mestariselittäjä, joka sen tilanteen kääntää edukseen.- spider
Toi selitys vaan alkaa pidemmän päälle vit****maan kun poikakaveri tai vastaava latelee sen muutaman kerran kuussa...
Eli eikö ois aika vaihtaa jo nauhaa?
Sen mä myönnän että kännissä sattuu ja tapahtuu, mut voi sitä mokailla selvinpäinkin... - Tane
spider kirjoitti:
Toi selitys vaan alkaa pidemmän päälle vit****maan kun poikakaveri tai vastaava latelee sen muutaman kerran kuussa...
Eli eikö ois aika vaihtaa jo nauhaa?
Sen mä myönnän että kännissä sattuu ja tapahtuu, mut voi sitä mokailla selvinpäinkin...Jos kuulet poikakaveriltasi tuon selityksen useamman kerran kuussa, eikö olisi aika vaihtaa poikakaveria? Kännissä mokailun ymmärrän kerran tai kahdesti. Sen jälkeen ihmisen täytyisi oppia kännäämisen rajat, eikä mokailla jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271568Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311289Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4991171- 63985
- 73962
- 52730
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M109726Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468647- 38632