Olisiko oikeasti syytä harkita tiettyjen ryhmien maahanmuuton rajoittamista ja jopa poistamista maasta. Ranskan tapahtumat ja venäjän toimet ukrainassa ja muihinkin lähialueella olevia valtioita kohtaan on aivan käsittämättömiä. On mielestäni vain ajan kysymys milloin samankaltaista tapahtuu meillä. Putinin armeija tulee "vapauttamaan" venäläiset Niinistön mielipuolisesta poliitiikasta tai muslimit posauttaa iltiksenja hesarin painotalot ja toimitukset tomuksi. Miksi meillä hyssytellään ja ollaan turvat tukossa vaikka maailmalla on nähtävissä terrorismin nousu. Riskiryhmät pois maasta!
Islam / venäjä
Hirvittää
1091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sanos muuta.
Tässä vain odotellaan milloin muslimit palaavat Syyriasta.
Mitään ei voida tehdä.
Tässä vain odotellaan milloin alkavat tappamaan meitä.Mitään ei voida tehdä.
Jihad tarvitsee aktiivisesti taistelevia muslimeja joita me sanomme ääri-islamisteiksi, ja se tarvitsee myös passiivisia muslimeja, joita me kutsumme maltillisiksi.
Maltilliset pitävät yllä illuusiota, ettei ole mitään hätää, islam on rauhan uskonto. Maltilliset raportoivat ahkerasti kaikesta muslimeihin kohdistuvasta syrjinnästä ja vaientavat kaiken islamiin kohdistuvan kritiikin. Näin aktiiviset saavat rauhassa toimia ja punoa suunnitelmiaan ei-muslimien surmaamiseksi.
Aktiiviset mujahideen muslimitaistelijat saavat nauttia samoista ihmisoikeuksista, jotka maltilliset ovat heille hankkineet.
Jos se suomesta oleskeluluvan saanut pakolainen lähtee pois, niin pysykööt pois. Ei meidän veroilla maksamilla avustuksilla ja tuilla pidä tienata sellaisia summia jolla seikkailemaan ja sotimaan lähdetään. Jos lähtee niin takaisin ei pidä päästää.
Älkää oikeistoratikaalit möykätkö.
Min oon persu!
Jokainen somaliloinen pitäisi internoida.
Täällä mustalaisia hyysätä.
on vain riskiyksilöitä, ja heidät onneksi hSuomi on karkottanut ääri-islamistina pidetyn miehen, kertoo Turun Sanomat. Turussa asunut kurditaustainen mies karkotettiin viime kuun lopussa.
Lehden lähteiden mukaan mies levitti ääripropagandaa ja yritti värvätä ihmisiä terroristisiksi luokiteltuihin järjestöihin. Hänen kerrotaan ennen Suomeen tuloaan johtaneen Britanniasta käsin lähinnä Irakissa ja Syyriassa toimivaa Ansar al-Islam -islamistijärjestöä.
Turun Sanomien lähteiden mukaan kurdiyhteisö alkoi vaatia miehen karkottamista heti kun tämä muutti Suomeen. Suojelupoliisi oli Turun hallinto-oikeuden päätöksen mukaan vaatinut karkottamista, koska katsoi miehen muodostavan vakavan uhan maan turvallisuudelle.
Lehden mukaan Britannian kansalaisuuden omaava mies vastusti karkottamista ja painotti, ettei ole syyllistynyt rikoksiin ainakaan Suomessa. Lisäksi hän kiisti erityisen roolinsa missään järjestössä.
Mies valitti hallinto-oikeuden päätöksestä korkeimpaan hallinto-oikeuteen, joka kuitenkin salli karkotuksen toimeenpanon ennen oman ratkaisunsa antamista.äädetään pois maasta.
Onko Putin riskiyksilö?
Suomen äärioikeisto on suurin riski suomen kansalle!
Vihervasurit ovat suurin onnettomuus mikä on vuosikymmeniin Suomea kohdannut.
unohdit Ylen, suvikset, ymmärtäjät, anarkomarkot, hyödylliset idiootit, aseistakieltäytyjät, homosaation, punikit, Demlan, vapaamuurarit ja feminatsit :D