Kun katteli Ylen lähetystä niin siellä vilahteli avainsanat "suvaitsemattomuus", "rasismi", "terrori", "sananvapaus", "nettiviha", "avoimuus", "vihapuhe", "vihanlietsonta"...hiljaista jupinaa selostajan suusta.
Mutta ei puhuttu mitään fundamentalistisesta islamista ja jihadista jota vastaan kai olisi pitänyt marssia, vai olenko ihan väärässä?
Vihan lietsontaa ja rasismia siellä kylläkin harjoitettiin jättämällä yksi oman maan puolue kekkereiden ulkopuolelle.
Nii mitäs varten sitä Parisissa marssittiinkaan?
7
77
Vastaukset 7
- metissage
Puolueen jäsenyys ei ole rotu.
Siellä ei marssittu Eurooppaa tuhoavaa maahanmuuttoa ja mokutusta vastaan, vaan Eurooppaa tuhoavaa maahanmuuttoa ja mokutusta häiritseviä assimiloitumishaluttomia islamisteja vastaan.
Se oli marssi rodunsekoituksen puolesta.- Ruben Killer
Puolueen jäsenyys ei toodellakaan ole rotu mutta aatteen halvekseminen on rasistinen teko.
Sitä minä en ymmärrä mitä kadulla käveleminen auttaa silmitöntä ampumista, pomminheittämistä ja raiskaamista vastaan.
- töttöröö
Eurooppa ei terrorismia pelkää, jokaisen terroriteon jälkeen eu vihersosialistit ovat entistä suvaitsevaisempia.
- mfnmfnfndlldndldld
Voipi olla jopa toisinpäinkin. Nyt potentiaaliset terroristit näkivät, millaisen huomion saa aikaiseksi. Joten en tiedä oliko tämä nyt lopulta hyvä idea tuollainen jättimielenosoitus.
- Saulille VAIPAT
Saulille vaadittiin ILMAISIA VAIPPOJA ! ja sen tähden porukka oli kokoontunut marssimaan.
Saulin vaippamenot muodostavat todella suuren osan Suomen budjetista - Ruben Killer
Mielipitei Kristin"uskosta", joka "Jumala" salli Pariisinb hirveydet
http://static.iltalehti.fi/uutiset/suomimuslimit_juttuun1_1101MS_uu.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571