Eivät enää norkoile kai palstalla.
Vai onko ne naamioituneina
Kuulevat papit taisi pistää hansakat tiskiin
11
121
Vastaukset
Kokeilin etsiä viestejä laajalla haulla.
Kuuntelevan kirkon viimeinen viesti on kuuden päivän takaa ja se on kirjoitettu "Stressi ja burn-out"-palstalle.- homat hoidettu
Seurakuntavaalit on käyty ja homoliitoista äänestetty joten mitäs niillä enää asiaa olisi?
- tällainen käsitys
Kuuleva- kirkko tosiaan lopetti vuodenvaihteeseen nikkinsä käytön, siitä oli täälläkin ketju, he ilmeisemmin keskustelevat kyllä, mutta eivät ilmeisemmin sillä nikillä, näin ymmärsin tuon viestin.
- 14 + 5
Sulla taitaa olla virheellinen käsitys.
"Viimeisin päivitys: Kirkon oma profiili Suomi24:ssa loppuu vuoden vaihteessa. Kirkon työntekijät osallistuvat edelleen kuunteleva_kirkko nimimerkillä keskusteluihin." - että tälleen
14 + 5 kirjoitti:
Sulla taitaa olla virheellinen käsitys.
"Viimeisin päivitys: Kirkon oma profiili Suomi24:ssa loppuu vuoden vaihteessa. Kirkon työntekijät osallistuvat edelleen kuunteleva_kirkko nimimerkillä keskusteluihin."Enkö mielestäsi juuri sanonut jotain tuollaista ?
- 14 + 5
että tälleen kirjoitti:
Enkö mielestäsi juuri sanonut jotain tuollaista ?
Luetun ymmärryksesi pätkii ilmeisesti.
" mutta eivät ilmeisemmin sillä nikillä,"
"osallistuvat edelleen kuunteleva_kirkko nimimerkillä"
- ,mkju87
esiintyvät nyt villeillä nimimerkeillä... kielen käyttö paljastaa.
- 14 + 5
harhaiset ja epäluuloiset meillä on aina keskuudessamme
Kirkko on joutunut lopulta toteamaan somelähetysyrityksensä epäonnistuneen surkeasti ja ilmeisesti antanut monolle monoa tai ainakin kuopannut kuoppalan muihin hommiin.
Kirkko ei julkisuuspeliä tunnu oppivan ikinä. Kirkolle any publicity is bad publicity. Mistä se johtuu? Kirkon moniäänisyydestäkö? Siitäkö, että kirkolla ei ole yhteistä mielipidettä, vaan se esiintyy änkyräkonservatiivien höttöliberaalien eripuraisena laumana? Vaiko vaatteettoman keisarin syndroomasta? Siitä että kirkkokeisarin paljas perse aiheuttaa suurta myötähäpeää aina kun se kipuaa julkiselle estradille?En näekään juuri järkeä sille, että kirkon väki olisi täällä. Heitähän solvataan ja sanotaan satanan kätyreiksi kaiken tietävien tahoilta, sanovat papit mitä tahansa. Kuka sellaista viitsii aina ja ikuisesti sietää?
helsinkijokkeri kirjoitti:
En näekään juuri järkeä sille, että kirkon väki olisi täällä. Heitähän solvataan ja sanotaan satanan kätyreiksi kaiken tietävien tahoilta, sanovat papit mitä tahansa. Kuka sellaista viitsii aina ja ikuisesti sietää?
Sen ymmärtä kun papit kirjoittaa maksua vastaan jotain muuta kuin omia mielipiteitään.
Voihan se olla papeille aika raskasta kun on pakko kirjoittaa jotain muka omana mielipiteenään, vaikka se on oikeasti palkanmaksajan mielipide.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381