Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Yksi kysymys

Tykkääkö naiset fistaamisesta?
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän me twistattiin 50 / 60-lukujen taitteessa. Lasse Liemola oli silloin kova sana ja hänen levyjään niin kovin kuuntelimme ja mukana tanssimme. Lauantain Toivotut oli myöskin nuorisolle mieleinen! Nykymusiikista en paljoakaan ymmärrä.

Äänestä
  • Twistiä ei ollut tanssina vielä -50-luvulla. Se keksittiin pientilallinen Hermanni Hulukkosen perheessä Savossa 1961, kun 11 kakaraa oli yhtä aikaa ripulissa ja ulkohuusissa vain yksi reikä. Savossa juttumatkalla ollut englantilainen lehtimies filmasi show'n ja vei sen Lontooseen.

    Fistaaminen on vanhempaa perua; tarkoittaa nyrkkiä römpsässä tai kerrosta alempana. Joku tykkääkin, harvempi kait. Kyllä niihin aukkoihin menee vaikka metrin halko, kunhan käyttää aikaa ja rasvaa.

    Äänestä

Osa tykkää, osa ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fistari kirjoitti:

Tykkääkö naiset fistaamisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu