oli sahtia, oli viinaa, Kilu-Kilu Kallen häissä, morsiankin huusi ruispellosta, minäkö se muka olen ainoa täällä, joka on ihan liikaa päissään!
Vastaukset 8
- Iso poika
Oli viinaa oli, sahtia oli, Kilu-Kilu Kallen häissä, haitari-Matti penkillä makas, morsiankin umpipäissään.
Tyttöni mulle hyvästit jätti, jätti niin mukavasti: Jalkansa nosti niskahan asti, pieraisi kimakasti.- Tan551hullu
mikä on oikeasti tuo biisi? olne kuullut tuon masurkan kerran, mutta en ole jäljityksessä päässyt tulokseen; ossatko kertoa, mistä voisi saada ko. levyn?
Kuka sen on esittänyt? - 25
Tan551hullu kirjoitti:
mikä on oikeasti tuo biisi? olne kuullut tuon masurkan kerran, mutta en ole jäljityksessä päässyt tulokseen; ossatko kertoa, mistä voisi saada ko. levyn?
Kuka sen on esittänyt?huuhaa mänt
- Anonyymi
Viinaa oli sahtia oli kilu kallen häissä aamuhun asti haitari soitti kaikki ne oli päissään.
- Tan551hullu
onko kenellä vastausta tähän kysymykseen; mikä kappale ja mistä löytyisi?
- Kilukalle
Hyvästijättö, Veikko Lavi. Isojen Poikien Lauluja 1.
- lerssiotsa
Tässä on rautaa: https://www.youtube.com/watch?v=OwMAA0CxcBs
- Anonyymi
Tämä ei ole Veikko Lavin kappale alunperin, vaan vanha suomalainen kansansävel. Veikko Lavi teki siitä muunnetun version, joka on aika kaukana pois alkuperäisestä sisällöstään.
Alkuperäistä ei todennäköisesti löydy levytettynä ja sen muistavatkin ovat jo menneet pois, joten lienee hävinnyt ja palauttamattomissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051284Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91787Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja119558Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497- 59483