Mikä romukauppa tämä on? Onko kokemusta? Kaikenlaista sälää myynnissä. Käteiselläkö vain maksetaan?
Katin sisustusnavetta
9
360
Vastaukset
- sisustusromulandia
Liikettä pitää "turhautunut" kotirouva, jonka mies on lentäjä eli tuo elintason kotiin. Rouva yritti ensin kiinteistövälittäjän ammattia, mutta keksi, että sisustus-romukauppiaana on kivempaa, varsinkin kun asunto/kiinteistökaupassa pitää nyt jotakin osatakin. Käteisellä maksetaan kaikissa romukaupoissa siksi, ettei tarvitse maksaa veroja, kirjanpidossa tulot on aina "nollaa" ja kun tekee ostoja, niistä saa "verot" (siis alvit) takaisin, tämä on kätevä veronkierto muoto.
- käteinenkatainen
Käteisellä tietenkin, ei jää dokumentteja että raha ja tavara olis vahtanut omistajaa, ei sitten tarvitse maksella veroja, harmaa talous kokoistaa.
- Njääh
YLIHINTAINEN, se tulee ainakin mieleen. Ylihintaista rojua (vaikkapa spraymaalattuja oksia yms). Kurainen tie, ja vielä kuraisempi piha. Koiranpelkääjien ei kannata myöskään vaivautua mestoille. Louskuttava susikoira lönkyttelee vapaana pihapiirissä.
- duppidui
Eikös se ole kirpputori jossa ihmiset käsittääkseni itse hinnoittelevat tuotteensa?
Koiraakaan en tavannut irrallaan siellä käydessä, eikä siellä koiraa enää edes taida ollakkaan. - romuromuromu
ei ole, vaan katin rojunavetta, yrittää huijata myös kiinteistövälittäjänä, nehän ne suurinpia roistoja on. voi sitten myydä höhlä-asunnonmyyjille "stailauksen" omasta romukasastaan-kätevää, ilman kuitteja tietenkin.
- Kolme_kertaa_asioinut
Hieno kauppa, jännittäviä tavaroita ja kuitin olen saanut aina. Suosittelen käymään mukavassa omanlaisessaan liikkeessä!
- valevalevale
HÖPÖ HÖPÖ - itse käynyt muija lisäämässä tämän 30.7. viimeisen lätinän - pelkää ettei idiootti ostaja uhreja enää tule.
- Luulit_väärin
valevalevale kirjoitti:
HÖPÖ HÖPÖ - itse käynyt muija lisäämässä tämän 30.7. viimeisen lätinän - pelkää ettei idiootti ostaja uhreja enää tule.
HÖPÖ HÖPÖ itsellesi. Olen kirjoittanut tuon tekstin. Veikkauksesi meni ihan pieleen. Olen keski-ikäinen mies Vihdistä. Ja olen kiinnostuneempi käymään uudestaan tuossa kaupassa kuin vaimoni.
- jaatinenf
Kukaan keski-ikäinen mies ei sano höpö höpö, muija itse!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1414835Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793502SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272524SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851963Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231961Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191428Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235