Takaa mielihyväorkut suomenruotsalaisille, siis bättre folkille...
"Kirja esittelee kansankodin pimeän puolen – Näin Ruotsin rotuoppi käsitteli suomalaisia"
"Järjestelmällistä naisten sterilointia, seka-avioliittojen estämistä ja tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa toisen maailmansodan aikana. Muun muassa näillä radikaaleilla keinoilla Ruotsissa on vaalittu rodun "puhtauden" säilymistä 1900-luvulla, väittää kulttuuriantropologi FT Tapio Tamminen tuoreimmassa tietokirjassaan Kansankodin pimeämpi puoli."
http://www.aamulehti.fi/Kulttuuri/1194952823158/artikkeli/kirja esittelee kansankodin pimean puolen nain ruotsin rotuoppi kasitteli suomalaisia.html
Uusi kirja ruotsalaisesta rotuopista
17
118
Vastaukset
- sellasia rasisteja
RKP:set pitävät suomalaisia edelleen "mongoleina".
- moraalittomien puolue
Tai siis levittävät valheita pelossaan ja kateudessaan. Eivät siis oikeasti PIDÄ suomalaisia sellaisina.
- Bättre folk
moraalittomien puolue kirjoitti:
Tai siis levittävät valheita pelossaan ja kateudessaan. Eivät siis oikeasti PIDÄ suomalaisia sellaisina.
Mikäli työpaikallasi on suomenruotsalainen tiedät kirjan lukiessasi, mitä mieltä hän on sinusta, jos olet suomenkielinen.
Ei tarvitse ihmetellä, kun ei nimityksiä tule. Mikäli olet esimiehenä mafia kaluaa pallisi tukijalkaa. - onnistuu vain osittain.
moraalittomien puolue kirjoitti:
Tai siis levittävät valheita pelossaan ja kateudessaan. Eivät siis oikeasti PIDÄ suomalaisia sellaisina.
Jokaista kulttuuria pystyy mustamaalaamaan tarkoituksellisesti niin paljon kuin haluaa. Mutta vaikka kuinka RKP ja "suomenruotsalainen propagandamedia" yrittää parhaansa mukaan mustamaalata ja vaikuttaa mielikuviin kulttuurien "eriarvoisuudesta" (=ihmisten eriarvoisuudesta) totuutta ei saa propagandalla piilotettua, vaan se paistaa läpi.
- Niin!
VAIKKA viimeisten geenitutkimusten mukaan surut ovat suomalaisia eikä ruotsalaisia!
MUTTA eihän se muuta surusvekojen asennetta ja propagandaa. Svekologiikka on sellaista.
- omatunto?
Eipä ole ihme, että maailman ensimmäinen valtiollinen rotuhygienian tutkimuslaitos perustettiin Ruotsiin.
Varmasti riikit tuntevat huonoa omaatuntoa ja paikkaavat sitä ottamalla järjettömästi mamuja maahan. - joulu meni jo
RKP-kallonmittaajien toivelahja.
Ja kukaan ei uskalla edes tutkia millä tavalla Suomessa meneteltiin. Monta vuotta sitten eläkeläisrouva suurella surulla kertoi että hänet nuorena pakkosteriloitiin että suomalaine kansa säilyisi puhtaana. Silloin vasta ymmärsin että monet ihmiset eivät uskalla kertoa kokemuksistaan täällä.
- svedut väärässä
Höpö, höpö. Kyllä Suomessa on käsitelty tätä aihetta.Täällä meillä vain tämä toiminta ei ollut yhtä organisoitua kuin Ruotsissa tai Saksassa.
Ruotsalaiset olivat myös erittäin väärässä suomalaisten suhteen, me kun olemme erittäin älykkäitä, terveitä ja kauniita.
Lisäksi on totta että rodunjalostuksella on vaikutuksia. Tämän voi todistaa jokainen eläinten kanssa työskennellyt. Saksassa Hitlerin aikana suoritettu Eu-Actionin aikana surmattiin 70 000 hullua ja vammaista. Tämä näkyy vieläkin saksalaisten kansantuotteessa ja taidoissa ( esim. Autoteollisuus).
Venäjällä Stalin pyrki tappamaan kaikki älymystöön kuuluneet ja ihanne oli apinamainen tyhmä työläinen. Lopputulos oli kuitenkin"Homo Sovieticus"....onko "twervig" näiden jälkeläinen?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Homo_Sovieticus - aof
"Ja kukaan ei uskalla edes tutkia millä tavalla Suomessa meneteltiin..."
Niin, voi olla RKP:läiset hyvin edustettuina. - suuri ero.
svedut väärässä kirjoitti:
Höpö, höpö. Kyllä Suomessa on käsitelty tätä aihetta.Täällä meillä vain tämä toiminta ei ollut yhtä organisoitua kuin Ruotsissa tai Saksassa.
Ruotsalaiset olivat myös erittäin väärässä suomalaisten suhteen, me kun olemme erittäin älykkäitä, terveitä ja kauniita.
Lisäksi on totta että rodunjalostuksella on vaikutuksia. Tämän voi todistaa jokainen eläinten kanssa työskennellyt. Saksassa Hitlerin aikana suoritettu Eu-Actionin aikana surmattiin 70 000 hullua ja vammaista. Tämä näkyy vieläkin saksalaisten kansantuotteessa ja taidoissa ( esim. Autoteollisuus).
Venäjällä Stalin pyrki tappamaan kaikki älymystöön kuuluneet ja ihanne oli apinamainen tyhmä työläinen. Lopputulos oli kuitenkin"Homo Sovieticus"....onko "twervig" näiden jälkeläinen?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Homo_SovieticusSuomalaiset olivat jälkijunassa tuossa rodunparanteluhommassa. Ruotsalaiset taas aivan kärjessä.
- pimennosapidettävää
"Ja kukaan ei uskalla edes tutkia millä tavalla Suomessa meneteltiin."
Onkohan Fokkhälsanin arkistot tutkittu? Joku kai joskus maininnut että ko. organisaatiolla oli vastaavanlaista toimintaa ja ajatusta kauan sitten? - karmeaa
pimennosapidettävää kirjoitti:
"Ja kukaan ei uskalla edes tutkia millä tavalla Suomessa meneteltiin."
Onkohan Fokkhälsanin arkistot tutkittu? Joku kai joskus maininnut että ko. organisaatiolla oli vastaavanlaista toimintaa ja ajatusta kauan sitten?Karmeaaaa
- ------------------
RKP on rasistinen puolue.
- sekasikiö
Jep. On se vaan jännä, miten RUOTSALAISET, nuo maailman kauneimmat ja suvaitsevaisimmat ihmisyksilöt joilla on sivistystä ja Bergmanin filmien tuomaa yleisinhimillistä ymmärrystä, ovat niin vitun sokeita, omaan hyvinvointiinsa kyllästyneitä tyhjäkkeitä vielä tänäkin päivänä.
Ruotsalaiset ovat hyviä tuottamaan viihdettä, he ovat maailmanlaajuisesti ajatellen täydellisen näköisiä.. ainakin niissä kuvissa mitä maailmalle annetaan - ehkä ne saamelaisen näköiset pohjoisruotsalaiset ei sitten pärjää ihan niin hyvin kilpailuissa kuin vaaleilla paksuilla palmikoilla varustetut sinisilmäiset arjalaistytöt.
Hävettää ruotsalaisten puolesta. Kuinka komeeta viikinkihistoriaa pääsiskään hehkuttaa, mutkun toi natsimenneisyys vähän häiritsee.
Luojan kiitos me suomalaiset ollaan rodullisesti sekasikiöitä. Ehkä siitä johtuen menestytään- huom.
Ns. viikinkihistoria ei ole mitään komeaa luettavaa. Siis todellinen historia, eikä sankarimyytit ja Hollywood-hehkutus.
Todellisuudessa viikinkiretket olivat lähinnä raukkamaisia ryöstöretkiä. Suurella joukolla tehtiin yllätyshyökkäys linnoittamattomiin kyliin ja teurastettiin asukkaat.
- Ollaanko oikeassa?
Tuskin ollaan kovinkaan väärässä, jos sanotaan, että rannikon nykyiset ruotsalaiset ovat nimenomaan rantarosvojen ja ryöväreitten ja murhamiesten ja raiskaajien jälkeläisiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561198
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1531158Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601085Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82986Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu47897Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55828Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54800Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54775- 32722
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71721