Mielisairaalle morsian

Inn. katsoja

On tuo formaatti vaan mainio! Mielisairas joutui tumputtamaan vuosikausia. Ja nyt siitä tappelee jo kaksi naista.

Viimeisin tehtävä on tehdä joku aivan järjestön veto mielisairaan vihollisen kukistamiseksi. Siripirin veto oli väärentää uhkausviesti mielisairaan sivustolle. Viesti oli muka tullut tuolta kilpailutehtävän kohteelta. Ja nyt haarikkahuora on tehnyt rikosilmoituksen kunnianloukkauksesta. Syytettynä kukas muu kuin tämä kilpailuprojekti. Kyseiset loukkaukset ovat puhelinkeskustelun ja fb-kaveripyynnön julkaisuja.

On nää vaan niin tasaväkisiä. Tosin haarikkahuora on epätoivoisempi. Siripirille kelpaa kuka vaan, jälkimmäiselle vain murhaajat. Mutta nyt kun eristyvanki lähetti sille eropaperit, sen on saatava joku rikollinen haarikkapiirien ulkopuolelta. Koska ne ei sekaannu toistensa jämiin.

13

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen katsoja

      Peli on edelleen tasan. Kumpikin on poistanut fb-profiillinsa. Jos jompikumpi olisi sen uskaltanut pitää esillä, se olisi osoittautunut selvästi hullummaksi. Mutta nyt tilanne 1-1.

    • tosi fani

      Katsoi youtubesta noi kaikki jaksot.
      Miksi Maria Tolppanen ja Elisa Kissa näyttävät noin nyrpeää naamaa toisen jakson alussa?
      Meisselin puutos?

      • ON SE HÖLMÖ

        AINAKAAN TUO KOLMOSKÄMPÄN VALAS EI OLE MEISSELIÄ NÄHNYT 2010 HÄÄYÖN JÄLKEEN.


    • Ari sai pilhartsiaa

      viimeksi 2003 kun nainen ei enää päässyt pakoon turvakotiin (tajuton).
      Seuraavaksi se yritti väkisin Sallaa 2008, mutta Salla monotti sitä kiville.
      Sen jälkeen onkin sitte ollu vähän hiljasempaa tuolla saantipuolella.
      Mutta sen vasen käsi on edelleen ihan kohtuu kunnossa, että ei hädis midis.

      • kysympä vaan

        Miten tuo liittyy tähän ohjelmaan??


    • "Mielisairaalle

      Morsian"
      on MTV3 :n ohjelmaformaatti, missä pahoin häiriintyneelle, yksinkertaiselle ja pahoin harhaiselle 5-kymppiselle miehelle etsitään morsianta internetistä.

      Mies on todella ruma, haisee erittäin pahalta ja on todella heikkolahjainen.
      Ohjelmaformaatin pointti on juuri siinä, että kukaan normaali nainen ei ikinä kiinnostuisi noin vastenmielisestä ja luotaantyöntävästä miehestä. Mies on ohjelmaa tehtäessä ollut ilman naista jo lähes 15 vuotta.

      4 :ssä jaksossa tuo "Ari" (nimi muutettu) yllätti koko kuvaustiimin, alkamalla tyydyttää itseään kesken kuvauksen. Ohjaaja päätti jatkaa kuvausta ja mies huusi aina ejakuloidessaan JIIIHHHAAA! ja toisteli oman äitinsä nimeä kyynelsilmin.

      Tämä jakso vetosi lukuisiin naiskatsojiin, jotka tajusivat mitä kaikkea hirveyksiä tuo mies olikaan joutunut kokemaan lapsena, pilkkopimeässä lastenhuoneessaan.

      Tämä jakso nähtävissä poikkeuksellisesti myös YLE-Areenalla 31.1.2015 saakka.
      Varoitamme että jakson eräät kohdat saattavat järkyttää herkkiä katsojia.
      Jaksoa kuvatessa ei vahingoitettu mitään eläimiä ja kuvissa näkyvä musta kissakin pestiin lopuksi puhtaaksi miehen ruumiineritteistä ja ruokittiin huolella.

    • Ootte ilkiöitä

      No ni! Onks taas kiva yrittää tappaa viaton lukija nauruun?

    • "Mielisairaalle

      Morsian" 37. jaksossa sulhaskandidaatteina esiintyvät Mikko (nimi muutettu) ja Ari (nimi muutettu). Sulhot mm. pyöräilevät ilman housuja, satulattomalla polkupyörällä. Ari myös näyttää, miten hienosti hän saa Stiga-rattikelkan peräaukkoonsa aivan hetkessä!

      Tässä jaksossa Mikko ja Ari ajavat järven rannassa alasti moposkootteria, vaihtaen "topmiestä" aina välillä. Miehet kertovat viihtyvänsä todella hyvin toistensa seurassa, etenkin siksi että heidän ajatus- ja arvomaailmansa on lähes identtinen. Nämä pojat myös jakavat saman psykoterapeutin palvelut.

      Miehille on on myös yhteistä, että he ovat äärimmäisen kiinnostuneita lapsista, mutta eivät omista lapsistaan. Morsianehdokkaat suorastaan syövät näiden 5-kymppisten adonisten kädestä! Tätä jaksoa et voi jättä väliin!

    • Ari on saanu

      naista kahdesti eläessään - kerran pyytää ja toisen kerran olla ilman.
      Miettikää hei miks se vetää kuivat noin monta kertaa päivässä....?

    • Ari sai mekein

      naista keväällä 2002, mutta saatuaan tajuttoman uhrinsa häkkikellariin, selvisi että se olikin mies. No, puutteessa oleva runkkari veti sitten kakkoseen.

    • poskeen

      "Perse se on miehelläkin". Iggy Popp

    • Lehden luin

      Ilahdun aina kun esikoiskirjailija saa tunnustusta! Nyt tulikin melkoinen sulka hattuun ihan kertarysäyksellä. Tv-formaatti on huomioitu suositussa kulttuurilehti Minfossa.

    • Tää on hei ihan

      Venla-kamaa! Formaatin keksijästä odotetaan monimiljonääriä.
      Formaatti tullaan takuulla myymään jokaiseen maailman maahan!

      Formaattiin tarvitaan:
      - mielisairas mies (miel. /- 50 v)
      - yhteiskunnasta täysin syrjäytynyt reppana
      - mielellään ruma ja hygieniastaan piittaamaton porsas
      - naista nähnytkään 10 vuoteen (kieroutunut seksuaalisuus)
      - todella epämääräinen tausta (seksuaali-, väkivalta- ja viharikoksia)
      - sossuelätti (tyytyy pieneen kuvauspalkkioon)

      Traileri:
      "Mielisairaalle Morsian -
      tämän kaltaista urpåa et edes uskonut olevan olemassakaan!"

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      88
      2924
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      81
      2399
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2228
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      26
      2197
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1716
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      12
      1475
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1267
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1140
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1054
    Aihe