Mikä mättää 24:n postisssa

Vitsit vähissä

Kyllä on surkee tää 24:n posti..ei aukee eikä toimi.. Eikä oo eka.. Taidan vaihta toimittajaa, tää on persiistä..

7

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllästynyt suomi24

      Olen täysin samaa mieltä.

    • eipä aukea minullakaan... ladata yrittää koko ajan ja sitten heittää etusivulle... pelkkä valkoinen sivu se postijuttu... ja tätä jatkunut jo useampia tunteja eikä uudelleen lataus tai välimuistin tyhjäys auta. Päivällä posti toimi ok. Ja näitä toimimattomuuksia on kyllä luvattoman usein. :(

    • vaihtoehtocom

      Vaihtakaa ihmeessä, onhan näitä posteja: hotmail, gmail jne.... Itsellä ainakin 6 vuotta, eli koko ajan, toimineet häiriöittä!!

      • lähtöpassi . net . ti

        Täytyy sanoa että hotmail on ottanut omia oikeuksiaan, tietynlaista kiristystäkin ilmassa. Nappaa pois salasanasi ja pakottaa kirjautumaan uudelleen, ensisijaisesti niin että sinun täytyisi antaa heille puhelinnumerosi. Ja kun et anna sitä (ja jos olet hukannut tai poistanut aiemman "tunnistautumis" sähköpostiosoitteen), joudut tarkkailuun ensin kuukaudeksi, sitten toiseksi kuukaudeksi tilapäisellä salasanalla.

        Itselle jäi huono maku hotmailista. Pitäisi olla liittynyt messeihin ja masseihin ja sosseihin ja susseihin ja sossuihin ja mitä vielä.

        Kun lopulta onnistuin pääsemään itselleni sillä hetkellä tärkeään hotmailiin, pistin sähköposteille "lomasiirron" gmailiin ja sen jälkeen en ole avannut hotmailia.
        Postit sieltä ovat tulleet kyllä ja olen päässyt päivittämään hotmail postit gmailille. ilmoittamaan ja vaihtamaan uuden meilin.

        Joka tapauksessa suomi24 sähköpostia ei kannata pitää itsensä tärkeimpänä meilinä, ei missään nimessä vaan galleria postina lähinnä. Henk koht käyttöön kannattaa ottaa joku normaali sähköposti.


    • kustin polkema

      Postimerkin hinta on noussut, ei toimi enää vanhalla merkillä, posti.

    • mehiläinen

      Surkein s-posti mitä vaan voi olla. Roskapostia tulee tuutin täydeltä, ei suodata yhtään niitä. En jaksa enää niitä poistaa. Onneksi on olemassa toinenkin s-posti, tähän ei voi enää luottaa. Ulkoasua muutetaan yhtä mittaa, mutta roskapostisuodatusta ei saada. YÖK!!!

      • VAIHTAKAAAAAAAA!!!!!

        Suomi24 roskapostisuodatus toimii, kai ainakin osittain. MUTTA! SE on maksullinen!

        Elikkä älkää olko sokeita. Suomi24 posteihin on avoimet ovet tulvia kaikkea pascaa ja se on laskelmoitu homma! Saada sinut, asiakas, ostamaan roskapostisuodin ja lisää tallennustilaa. Suomi24 ON MYYNYT teidät, firmoille, ymmärrättekö? Te olette potentiaalisia asiakkaita potenssipillereille, pelicasinoille, pikkuhoususuojille, terveysjuomille, vitamiinipillereille, pikkuhousuille....ÄÄÄÄHS!

        Itse lopetin yhtä vanhaa suomi24 postia. En ollut käynyt siellä puoleen vuoteen. Uusia viestejä oli 624 (roskaa ja pascaa kaikki) ja roskaposteja 83. Jo noidenkin vuoksi olisin lopettanut palvelun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      9
      4023
    2. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      142
      3547
    3. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      92
      2223
    4. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      140
      1874
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      132
      1846
    6. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      35
      1772
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1419
    8. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1405
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1206
    10. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      164
      1145
    Aihe