HYVÄ! Nyt me kepulaiaset Ähtärissä olemme onnistuneet saamaan eläkeliitomme sen oikealle uralle.
Kun katsoin Eläkeliitton Ähtärin osaston nimiä, voin todeta nyt kolmas sektori alkaa toimia vaalikoneistona.
Nimet oli mielestäni senlaatuiset ja jäsenmaksukin oli noussut 15 e
Näin me kepulaiset jyllätään. Omassa eläkeliitossamme.
Kun katsoin Eläkeliitton Ähtärin osaston nimiä, voin todeta nyt kolmas sektori alkaa toimia vaalikoneistona.
Nimet oli mielestäni senlaatuiset ja jäsenmaksukin oli noussut 15 e
Näin me kepulaiset jyllätään. Omassa eläkeliitossamme.
Vastaukset 10
Vanhimmat
totta,muualla puolueeton
Katsoin EL sivuja ja valtakunnallisesti se pitää olla puolueeton, mutta tulkintani mukaan täällä se on nimenomaan kepulainen jengi.
Järkyttävää vaalipaniikkia savolan joukoissa, taitaa olla levinnyt vaalihumu jopa kaikeen kolmannesektorin toimintaan kun taulukaupat, sairaanhoitopiiri, verovaroin seminaarit on koluttu ja pikku jutuissakin julkaistu on pakko puristaa hallituksen kepuhiki jopa eläkeläisiltä. En maksa 15 e ja lehti saa tulla 2 v kyllä jäsenrekisterin pitäjä ( taitaa olla muuten heimon vaimo ) hoitaa pois 2 v kuluttua.
Näin se menee mutta menkööt... Junttalaisille ei kannata mania pulittaa...
Kepulaisten porukalle ei kannatusta tipu. Pelkkää pekkaroimista ja lusmuilua koko homma. Ukkoporukka suhmuroi asiat mieleisekseen niinkuin aina on tehneet ja mikään ei muutu. Vanhoillisten kerho.
Joo niillä on rahoituskuviot nyt hakusas.Tuliskos se novagrup apuun.Eläkeläisiltähän sitä aina on lypsetty.Siks ne muutti EL ei saa olla puoluepoliitinen, mutta ähtäriä ei ole erikseen Hesassa kielletty.Kepulainen juntta politiikka ei nuku ahterissa. Aina ne sooloilee.Hätä suuri saada mainoksiin rahaa kun ansiot on sairaalan lopetus ja ähtärin alasajo.
Jep jep. keulakuvissa uusiakin kasvoja, mutta takaa Johtaa sama vanha jengi. Kuten SRK puh johtajistokin. Käskyläisiä ja poliittisia broilereita.
kapinetit kuiskii ja hiskii.. sama virsi...
Joo ei ole ihme,että sipulimyyjät ja joulukuusen tarjoojatkin kyselee tulekko jäseneksi EL Ahteri osastoon.
En tietenkään, mitä etua siitä olis. Ei mitään minulle, ja kepulaisten vaalivankkureihion ei osallistu.
Kersatkin koulukiusattuja peräjälkeen opevassa, tai ainakin rehtorina ( jopa sijaiset sivistystoimen johdossa ) paljastuu, kansallinen sekoomus väritteiseksi.
Järkkyttävää.. Yli.... ohi ja yli aidan ja kokoomus kovan linja kurjuuden aiheuttaja tukee kepun koneistoja lukiota myören. Ei ole ihme kun kersat haluaa muualle kouluun.
Eihän Ahterissa muuta osata kuin tuota samaa rakennekorruptiota taikka nähtävää kepulointia. Oliko se kähmix.???
Kepulaiset tiivistää verkojaan, vaalit tulossa jäsenmaksut nousussa.
Johan oli sutta ja paskaa. Koko EL-näyttää kepulaistuneen ja vinhasti. Eipä tarvitse maksaa jäsenmaksujakaan.
Muualla poliittisesti sitoutumaton EL-sisältö ja puoluepolittikka kokoaan kielletty.
Heikki Sipilä kuuluu olevan EL-hallituksessa ex-kunnanvaltuutettu.
Siis siinä Ahteri osastossa. Niin ja puh johtajana se joka naapurin emänälle kauppas jotai kasviksia. Samalla "yllytti" srk vaaliin listoille ehdokkaaksi.
Mutta eihän meittin naapurit ole pölhöjä ja kepulle enää ääniä anna. On se niin kepun oma edustaja sösinyt koko maakunnan palvelut Seinäjoen ympärille.
Soitin elilen EL-pääpaikkaan helsinkiin Ähtärissä tehdään taas vastoin yleistä linjaa. Se ei saisi olla puoluepoliittinen koko Ähtärin osasto.
Onko muita eläkejärjestöjä???? 3v Päästä sekin ura aukee...