Ensin vasemmistoliitto, sitten vihreät, ja nyt alkavat demaritkin sanoa että riittää. Ja mikä on se puolue joka koko ajan oli eri mieltä kuin muut? Juuri sellaisia besserwissereitä jotka vituttaa, kun luulevat tietävänsä, ja komentelevat, vaikka mitään eivät mistään tiedä eivätkä osaa eivätkä etenkään TÖITÄ TEE. Vastenmielisin mahdollisin ihmistyyppi, mikä on se puolue?
No kokoomus, tottakai.
Eikun hyvästit noille ensi vaaleissa, ja kaipaamaan ei jäädä.
No kokoomus, tottakai.
Eikun hyvästit noille ensi vaaleissa, ja kaipaamaan ei jäädä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En kyllä pässipäkkiäkään jää kaipaamaan.
Historian huonoin "hallitus".Hallitus taitaa olla liian ylentävä nimi.
Fantastinen pellekerho kenties sopisi
Suomalainen hallituspolitiikka on yhtä hienovaraista kuin suomalainen korruptio. Hallitustakin vaihdetaan paikoillaan istuen. Sipilä haluaa porvarihallituksen, mutta saako hän sen jää nähtäväksi. Mutta mitä Kokoomus lupasi Vasemmistoliitolle, että sai sen six packiin? Onko se asia vieläkään selvinnyt?
Toivottavasti Sipilä ei päästä kokoomusta seuraavaan hallitukseen, että palattaisiin Kekkosen aikaan takaisin. Kokoomusta ei saa koskaan päästää hallitukseen, sillä Holkerin, Käteisen ja Tuppelon hallitusten aikaansaannokset tiedetään.
Äänestetään kokoomus keväällä pienpuolueeksi eli eduskunnan ulkopuolelle!
Kokoomus lupasi sen satasen pieneläkkeisiin, joten vas, myi meidät satasella, joka leikkautui muita apuja pienentäen,
tuotakaan ei osattu huomioida ennakkoon.
Kaikki vai kantapään
Persut on ollut 4 vuotta eduskunnassa.
Ne on hävinneet KAIKKI välikysymykset!
Avioliittolaki äänestys HÄVITTY kaksi kertaa!
Ei mitään aikaansaannoksia, kaikki äänestykset HÄVITTY!
Keskenään ne riitelee ja erottaa porukkaa omista joukoista.
Luuserien porukka
Samaa mantraa jauhat kokkaretrolli 24/7.