Erikoista uskonnon painottamista

http://m.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421144895400.html

MUSLIMIpoliisi.

Hyvä, että oli hyvä muslimi, saattaa jopa saada tulevat MUSLIMIterroristit ajattelemaan.

Mutta miten muslimiuden painottaminen sopii journalistisiin periaatteisiin?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

koirakaan ei pure ruokkivaa kättä mutta kyllä muslimii musliminkin tappaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


brychan l. browser kirjoitti:

http://m.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421144895400.html

MUSLIMIpoliisi.

Hyvä, että oli hyvä muslimi, saattaa jopa saada tulevat MUSLIMIterroristit ajattelemaan.

Mutta miten muslimiuden painottaminen sopii journalistisiin periaatteisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu