Kylttyyri rikastui Oulussa

"Yksi ihminen surmattiin kirveellä pubin sisällä ja toinen sen ulkopuolella Oulun Tuirassa.

Poliisin mukaan Tuiran kaksoissurman epäilty tekijä on mies, ihonväriltään tumma. Hän on pukeutunut tummiin vaatteisiin, ja on noin 180 cm pitkä."

Työperäistä kirvesmiestä pukkaa afrikasta maahan. Kokoomuksessa juhlitaan.
16254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Minusta on mukava että kädentaitojakin vielä arvostetaan. Ei kaikilla tarvitse olla yliopistollista loppututkintoa.

Äänestä

Yksittäistapaus. Ei meilä Suomen lintukodossa voi tapahtua "ranskoja"
t: "toivottavasti entinen" SuPon päällikkö

Äänestä

Mallipuusepän opintonäyte se vain oli!

Äänestä

On se kumma kun mamujen määrä Suomessa n. 3 %, mutta rikoksista ne tekevät varmaan 50 %. Tätä ei hyysäri tajua. Noistakin 3 % ne rötöstelijät ovat mustia tai muslimeita. Niitä on ehkä vain 1-2 %.

Jos näitä mamuja olisi saman verran kuin suomalaisia, olisi Suomi samanlainen maa kuin Somalia, Saudi-arabia tai mikä lie Tsad.

Miksi te hyysärit ette muuta tuollaiseen maahan kun sellaisia ihannoitte?

Äänestä

2 YKSITTÄISTAPAUSTA tapahtui melkein samaan aikaan !

mitäs päivi lippaska nyt SANOO ?

Äänestä
  • Lippaska vetelee par'aikaa vihamarssisaappita suonikohjuisiin räpylöihinsä. Törky-oja lentelee paikan yllä yksityislentokoneellaan ja kalastelee koneen WC:ssä ääniä oululaisilta.

    Äänestä

Käyttääkö poliisi tätä "VAARALLISTA" kaksoismurhaaaja kohtaan jutustelutaktiikkaa voivottelemalla suomalaisista rasisteista?
Suomalaisia mopopoikiakin "poliisi" ampuu tazerilla.

Äänestä

Täällähän se on erittäin mukava harrastaa tuota jihadia! Ei tarvitse itseään lopettaa iskun päätteeksi, vaan siitä palkitaan muutaman vuoden täysihoidolla jonka jälkeen 7000 neitsyttä odottaa suomibaareissa piIIu märkänä.

Eikä tarvitse edes kuolla!!

Äänestä

Poliisi vahvistaa: Kirvessurman toinen uhri baarin työntekijä
Keskiviikko 14.1.2015 klo 21.36 (päivitetty klo 21.39)
Poliisi vahvistaa Iltalehdelle, että toinen Oulun torstaisen kirvessurman uhreista oli pubin miespuolinen työntekijä.

LUE MYÖS
Kirvessurmat keräävät paikalle paljon uteliaita: "Onni onnettomuudessa, etten lähtenyt"
Tällaista miestä poliisi etsii Oulussa - tappoi kaksi kirveellä
Tutkija: Erittäin harvinainen rikos
Asiasta lisää hetken kuluttua.

IL

Äänestä

Ei se taida ainakaan taidepuuseppä olla.
Niistä sen töistä kun näyttää tulevan jotenkin niin hengettömiä.

Äänestä

  • Työharjoittelupaikka ISISin pääverstaalle, menolipun saa työvoimatoimiston kautta.
    Paluulippua ei myönnetä ainakaan heti. Tuula Haatainen päättää asiasta.

    Äänestä

Ei olla enää imåivaara.. Etenkin äärisuvaitsevissa Sdp:ssä, rkp:ssa ja vihervasemmistossa ollaan varmaankin tosi iloisia..

Äänestä

afrikkalainen pakolainen sitten TEURASTI 2 Oululaista. Tuliko vihamurhaan käsky pimeän afrikan boko-haram konttorista?
Ei yhtään tuollaista elättiä lisää Suomeen.

Äänestä

Jos jokainen mamu tappaa 2 tai mielumin 3 suomalaista niin ne laskelmat 1,8 milj mamusta lienee aika kohdallaan. Terveisin kokoomus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huutava työvoimapula kirjoitti:

"Yksi ihminen surmattiin kirveellä pubin sisällä ja toinen sen ulkopuolella Oulun Tuirassa.

Poliisin mukaan Tuiran kaksoissurman epäilty tekijä on mies, ihonväriltään tumma. Hän on pukeutunut tummiin vaatteisiin, ja on noin 180 cm pitkä."

Työperäistä kirvesmiestä pukkaa afrikasta maahan. Kokoomuksessa juhlitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu