Noin siinä kävi,kun "valmista" ryhdyttiin mestaroimaan; 19-vuotiaalle kaunottarelle pitää tehdä kauneusleikkauksia! - ei rumemmillekaan yleensä tehdä!
Ilman tuotakin "palkintoa" ihminen eläisi tänään!
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1421164715728.html
Ilman tuotakin "palkintoa" ihminen eläisi tänään!
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1421164715728.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
piruvie
Siis kuka?
Kannattaisiko lukea koko uutinen ja vieläpä ymmärtää lukemansa.
"Suomalainen noin 60-vuotias kauneusvaikuttaja kuoli kauneusleikkauksen jälkeen Turkissa."
Kuka suomalainen kauneusvaikuttaja on kuollut plastiikkakirurgian seurauksena Turkissa?
Ehkäpä Puukka Rirra?
Kauneuskilpailut on luonnostaan kauniille, leikkauksilla hankittu kauneus on feikkiä ja dopingia, typerää.
Lääkärit niin halutessaan saisivat hyvinkin tolkkua ihmisten hullutuksiin näissä kauneusoperaatioissa, mutta kun ei näytä olevan riittävää halua ja rikastuvathan lääkäritkin leikellessään ihmisiä, jotka keksivät milloin mitäkin syitä parannellakseen itseään leikkaussaleissa.
Perusongelma, asian juurisyyhän on ihmisen mielenterveydessä. Kun katselee lehdistä näiden leikeltyjen kaunottarien lopputulemia, ei voi kuin ihmetellä, mikä himo ajaa nykyihmisiä leikkaussaleihin. Monasti useammallakaan yrittämällä ei näytä tyytyväisyyttä irtoavan, vaan aina jää jokin hiertämään.
Tarkoituksena on ilmeisesti tehdä itsestään ruma? Muuten tätä trendiä on vaikeaa ymmärtää.
Miten voi olla mahdollista, että aloituksen linkki johtaa tämän päivän ISn sivulle, kun aloitus on kirjoitettu 14.1.2015? Häh?
se menee pääsivulle jossa on tuurilla vastaavasta aiheesta uutinen. Joku on kommentoinut vanhaan uutiseen.