Päivi Lipponen kirjoittaa Facebookissa lukeneensa iltapäivälehdestä, että Paavo on kaatunut ja murtanut koipensa. Toivottelee Paavolle hyvää paranemista. Toivottavasti Päivi ehtii lähiviikkoina tapaamaan miestään oikein henkilökohtaisestikin. Iltapäivälehden käyttö viestintävälineenä tahtoo olla hidasta. Ehkä Paavo osaa jo käyttää Facebookiakin; saihan hän ajokortinkin muutama vuosi sitten.
Iltapieru demariperheen yhteydenpitovälineenä
3
55
Vastaukset
- avustaja-päivi
Toivottavast köyhä sosiaalidemokraatti-perhe saa kotiavustajan käymään edes pari kertaa viikossa keittämässä Paavolle puurot ja auttamassa kylvetyksessä.
- Anonyymi
Aamiaista...
T. zanna - Anonyymi
Solistiyhtye Suomi, Rilluttele Yö:
"Tanssimaan vie paikan parhaat naiset, suurin elein pyydä samanlaiset AAMIAISET.
Viikon taas sä huolias siedät, sillä sä tiedät millä kestät työn,....rilluttele yö!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942563- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 40464
