Ähtärin änkyrät

Harrastajapoliitikot leikkivät päättäjiä.Ei ole ihme, että tehdään pulloperseisiä päätöksiä Ähtärissä. Tulee vahvasti mieleen Kittilä/Levi ja Ähtärin sisäsiittoinen päätäntä. Voin pahoin heidän puolestaan :(
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu puhut asiaa. Ja kippis ja kulaus viellä verovaroin Ellivuoren oksenukset tuskin ovat vielläkään kuivuneet.

Oli se kamalaa katsoa naapurikunnan seminaaria.
Joka ovessa viellä luki. "Ähtärin luottamus ja virkamiesten seminaari"
Koko yönä ei nukuttu, kun harppu soi ja paska haisi aamuun.

Meillä ei kuulu juhlinta seminaariin se on työaikaa..

Tulee mieleeni Levi ja Saariselkä.. Niin ja Rovaniemikin...

Äänestä
  • Hukkaan menneet seminaarit kun lopputulos on kriisikunta jälleen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ammattihenkilö kirjoitti:

Harrastajapoliitikot leikkivät päättäjiä.Ei ole ihme, että tehdään pulloperseisiä päätöksiä Ähtärissä. Tulee vahvasti mieleen Kittilä/Levi ja Ähtärin sisäsiittoinen päätäntä. Voin pahoin heidän puolestaan :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu