Timo Soini, 53, aikoo katsoa vielä neljät eduskuntavaalit.
Soini katsoo vielä neljät vaalit
työlintu
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Peräänantamaton kaveri.
Peräänantamaton kaveri.
Totesi haastattelusa, että joululoman jälkeen olo on kuin "peräruiskeen saaneella".
Nyt jos koskaan olisi aika esittää julkinen kysymys Timo Soinille, mitä PS niminen puolue aikoo tehdä 9 euron orjatyölle.
En minäkään entisenä duunarina olisi hyväksynyt missään muodossa ihmisten kyykyttämistä 9 euron pilkkakorvauksella.
Kun Soini lopettaa, niin Suomessa on jo lähes miljoona muslimia.
Soinin henkinen testamentti: miten käyttäydyt katolisena viisaasti Sharia-lain alla.
Persujen perälauta on auki. Tavara valuu nyt kepuun.
Se ei haittaa, että valuu Kepuun. Sehän on vain p a s k a a mikä valuu. Jäljelle jää terve PS.
Taitais olla parasta ku annettais kokkareiden hoitaa paskapellon kääntö ja viljely, Jos vaikka eeuulta sais apulantaa. Minen ainakaan alakais niitten jäläkiä korjaan. Sato on viety ja maa köyhä
Populistipuolueen elinehto on, että asiat ovat rempsallaan. Asioiden korjaanuminen on populistin kauhistus.
Persujen edustajen määrä puolittuu kaikissa tulevissa vaaleissa, joten Soinin lopettaessa puolueella on enää kaksi kansanedustajaa.
Soinin väsähtänyt läppä ei jaksa enää innostaa kadun kansaa.
Persuilla ei ole yhtään valovoimaista johtajaa kasvamassa. Kaikki on yhden kortin varassa.
Soini vartioi reviiriään kuin vanha kukko. Jos joku nuorempi kukko nostaa päätään, niin heti höyhenet pölähtää.
nimenomaan katsoo, eikä tee mitään niinkuin nyt.
Missä on persujen aikaansaannokset?
4 vuotta eduskunnassa eikä mitään!!
Hävitty KAIKKI äänestykset
Ajatelkaa miten muuhun kelpaamaton maisterisjätkä varmisti itselleen hyvän ja lokaisan loppuelämän pelkästään puhumalla sontaa ja keräämällä lauman hyödyllisiä idiootteja vetämään vaalivankkureitaan ja Soinia niissä makaamassa.
Tästä se nähdään ettei työnteko kannata vaan kaikkien pitää ryhtyä vain puhealan ammattilaisiksi. Hanki helppo elämä puhumalla sontaa.