Miksi vasemmistolaiset?

On Kelan ja sossun elättejä? Jopa jo v 1960 luvulta periytyyy tutkmuksen mukaan kuten Kelan tutkija Pentti Arjajärven mukaan 40000 taloutta kolmannessa polvessa..
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulen että persujen jäsenissä on prosentuaalisesti eniten sosiaaliturvan varaan joutuneita.
Miksi tukea persuja kun ne haluavat karsia sosiaalitukea.

Äänestä

Vasurin aate on varastaa työläisiltä ja jakaa rahat vastuuttomille loisijoille.

Äänestä
  • Mikä on viherkommunistien linja pakolaisten ottamisessa, eli rehellisesti monta muslimia lisää ensi vaalikaudella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauheeta! kirjoitti:

On Kelan ja sossun elättejä? Jopa jo v 1960 luvulta periytyyy tutkmuksen mukaan kuten Kelan tutkija Pentti Arjajärven mukaan 40000 taloutta kolmannessa polvessa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu